Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Sport JAPOŃCZYCY MIELI SWOJEGO TSUBASĘ

Africa Top Sports

12.03.2015 | 11:00
Autor: Kamil Czuba

Historia Kazuyoshiego Miury opisana przez Leszka Milewskiego to scenariusz godny popularnego w Polsce w latach 90. anime "Kyaputen Tsubasa" (キャプテン翼) - znanego bardziej jako "Kapitan Jastrząb".

Artykuł Leszka Milewskiego potwierdza, że do sukcesu w popularyzacji sportu potrzebny jest człowiek, który postawi wszystko na jedną kartę i podąży, mimo wszelkich przeszkód, za swoją pasją. Uzmysławia też, że sukcesowi nieodłącznie towarzyszy marketing i duże pieniądze. Dla Japonii i piłki nożnej taką postacią jest Kazuyoshi Miura.

Jego historia jest typową opowieścią kopciuszka, który z głową pełną marzeń i 700 dolarami w kieszeni wyrusza do dalekiego kraju bez znajomości języka i realiów zupełnie innej kultury i świata. Dzięki ciężkiej pracy i odwadze odnosi spory sukces i zostaje zawodowym piłkarzem. W swojej bogatej karierze gra m.in. we Włoszech, Brazylii i Chorwacji. W reprezentacji Niebieskich Samurajów zdobywa 55 goli w 89 meczach. Do dnia dzisiejszego jest oficjalnie aktywnym zawodnikiem Yokohama FC. Jego losy dziwnie splatają się z popularnym anime w Polsce, znanym pod tytułem "Kapitan Jastrząb", a dokładniej historią jej głównego bohatera, Tsubasy Ōzory. Mimo że anime powstawało, kiedy Kazu był nastolatkiem, jego ostatnia seria mocno nawiązuje do gry piłkarza w Brazylii. Zaintesowanych tematem zapraszam do lektury ciekawego artykułu "Król Kazu Miura, czyli prawdziwy Tsubasa" w serwisie weszło.com.

ŹRÓDŁA

Weszło

SYLWETKA AUTORA

NASZE ARTYKUŁY

Serce Kiusiu – Fukuoka

NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY

Kitsune - japońskie lisy

Komu macha maneki-neko?

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy