Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura NIEZWYKŁY POLSKO-JAPOŃSKI DUET MUZYCZNY VISUAL KEI

Facebook Rose Mist

01.09.2013 | 20:43
Autor: Kinga Tatsuma-Pivaro

O swojej pasji opowiadają nam Qum i Richuu, członkowie zespołu Rose Mist.

Przedstawiamy wam krótką rozmowę z polsko - japońskim zespołem, reprezentującym nurt Visual Kei - Rose Mist. Wywiadu udzielili członkowie tego wyjątkowego duetu: Qum, który jest solistą zespołu oraz Richuu, który jest jego gitarzystą.

[Kinga Tatsuma-Pivaro]: Witam serdecznie. Na początek chciałabym zapytać, skąd w ogóle pomysł, żeby wspólnie założyć zespół?

[Qum]: Kiedy usłyszałem muzykę graną przez Richuu, bardzo mi się spodobała. Był to ten rodzaj muzyki, który ja sam też chciałem grać. Dlatego właśnie postanowiłem zaproponować mu założenie razem zespołu.

[Richuu]: Ja miałem wtedy wiele niewykorzystanych pomysłów, niepasujących do zespołu, z którym poprzednio grałem. Sam Qum natomiast przypadł mi po prostu do gustu jako ciekawa osobowość i wokalista. Postanowiłem więc nawiązać z nim współpracę.

[KT-P]: Qum, jesteś rodowitym Japończykiem. Czy możesz nam powiedzieć, czy przed założeniem zespołu interesowałeś się Polską?

[Q]: Wcześniej miałem znajomego w waszym kraju i od tego się wzięło moje zainteresowanie Polską.

[KT-P]: Richuu, a jak to było z tobą i Japonią?

[R]: Ja właściwie od dziecka interesowałem się Japonią. To bardzo odległy i ciekawy kraj, szczególnie za sprawą architektury i estetyki, także później religii i podań ludowych. Natomiast zainteresowanie muzyką japońską przyszło dość późno.

[KT-P]: W jaki sposób w ogóle się poznaliście?

[Q]: Przebywając w Polsce na Nippon Freak Show, czyli na klubowym evencie z J-rockiem, usłyszałem Richuu, gdy grał w zespole na scenie. To właśnie wówczas spotkaliśmy się po raz pierwszy.

[KT-P]: Jak określilibyście muzykę, jaką gracie? Co chcielibyście nią przekazać?

[Q]: Rodzaj muzyki, którą gramy to po prostu J-rock oraz J-pop. Chcielibyśmy, aby poprzez naszą muzykę J-rock oraz V-rock [visual rock - przyp. red.] ludzie poznali, czym jest Visual Kei. Naszym marzeniem jest zjednoczenie ludzi dzięki temu.

[KT-P]: Kim w takim razie właściwie jest dla was artysta Visual Kei?

[Q]: Jest to artysta, który ma swój oryginalny pogląd na świat i wyraża się poprzez muzykę. W pokazaniu tego pomóc mu mają jego kostiumy i końcowy wygląd na scenie.

Źródło: Bravo

[KT-P]: Czy możecie nam powiedzieć coś więcej o waszym procesie twórczym? Kto jest kim w zespole? Kto komponuje? Gdzie nagrywacie?

[Q]: W Rose Mist role są podzielone. Generalnie śpiewem oraz pisaniem piosenek zajmuję się ja, natomiast muzyczne kompozycje tworzy Richuu. Wokal nagrywamy w Japonii, miksujemy go oraz aranżujemy. Gitarę natomiast nagrywamy w Polsce.

[KT-P]: A skąd czerpiecie inspirację? 

[R]: Inspiracja do piosenek uderza mnie w najmniej spodziewanym momencie np. na ulicy, w metrze lub gdy kładę się do snu. Czasem jest to rytm albo melodia, czasem partia basu. Dopiero dużo później układa się aranżację, tak aby wszystko tworzyło zgrabną całość. Często łączymy pomysły sprzed wielu miesięcy. Ja inspiruję się życiem, miłością, smutkiem. Tworzę w przypływie emocji.

[Q]: Ja raczej doznaję inspiracji gdy gram na gitarze oraz gdy słucham innych japońskich grup, grających J-rock’a i należących do nurtu Visual Kei.

[KT-P]: Powiedzcie nam, skąd wzięła się nazwa waszego zespołu?

[Q]: Nazwa grupy pochodzi ze słowa Mistress, które najpierw zaproponował Richuu. Ja przerobiłem to na Mist. Chcieliśmy natomiast stworzyć taką nazwę zespołu, aby kojarzyła się z Visual Kei. W końcu z Mist zrobiło się Rose Mist.

[KT-P]: Możecie nam krótko zdradzić wasze plany na przyszłość?

[Q]: W planach mamy poszerzenie składu zespołu o basistę i perkusistę oraz granie coraz lepszych koncertów. W przyszłości chcielibyśmy stworzyć swoją bazę w Japonii.

[KT-P]: Ostatnie krótkie pytanie: co sądzicie o swoim polskich fanach?

[Q]: Są bardzo mili, wydają się rozumieć naszą muzykę i potrafią się do niej bawić. Pozdrawiamy ich serdecznie.

[KT-P]: Dziękuję wam za rozmowę i życzę powodzenia w rozwijaniu waszej pasji!

Okładka singla "...For Future".

UWAGA! KONKURS

Wszystkich wielbicieli muzyki w japońskich klimatach zapraszamy do udziału w minikonkursie na spostrzegawczość, w którym możecie wygrać 2 single zespołu Rose Mist: "...For Future" i "Datenshi Party!"!.

Jutro (poniedziałek, 2.09.2013) w godzinach wieczornych zadamy Wam dwa proste pytania, na które odpowiedź znajduje się w powyższym wywiadzie i na facebooku zespołu Rose Mist. Mamy dla Was dwa single, więc nagrody powędrują do dwóch osób, które najszybciej wyślą nam prawidłowe odpowiedzi na maila: kontakt@japonia-online.pl (najszybsza osoba będzie miała prawo wyboru jednej z dwóch płyt).

Zapraszamy was do obserwowania jutro naszego fanpage'u na FB, gdzie wieczorem znajdziecie więcej szczegółów.

SYLWETKA AUTORA

TAGI:

Polska-Japonia   muzyka  

NASZE ARTYKUŁY

Serce Kiusiu – Fukuoka

NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY

Kitsune - japońskie lisy

Komu macha maneki-neko?

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy