Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

ZOSTAŃ ZNAWCĄ JAPOŃSKIEGO FILMU

24 listopada 2015 - 27 listopada 2015

Specyfiki i historii kina japońskiego nie da się opisać w kilku słowach. Podejmuje ono różne tematy i problemy, niejednokrotnie dotyczące konkretnych okresów w historii, które odcisnęły swoje piętno na japońskim społeczeństwie. Do najbardziej znanych i kojarzonych reżyserów można zaliczyć m.in. Akira Kurosawa, Yasujiō Ozu, Kon Ichikawa, Shōhei Imamura, Kenji Mizoguchi czy Takashi Shimizu. To ich filmy są inspiracją dla młodego pokolenia, a także stanowią niepowtarzalną szansę na zagłębienie się w charakterystykę samej Japonii. Taką okazją jest też niedawno opublikowana przez wydawnictwo Universitas książka Krzysztofa Loski zatytułowana „Mistrzowie kina japońskiego” (ósmy tom serii Horyzonty Kina). Autor analizuje w niej wybrane filmy, zwracając uwagę na różne ich konteksty, pozwalając spojrzeć na dzieła artystyczne jako tekst kulturowy.

Chcecie zgarnąć jeden z dwóch egzemplarzy książki "Mistrzowie kina japońskiego"?

Zadaniem uczestnika będzie wskazanie mistrzowsko zrealizowanego filmu japońskiego (np. pod względem montażu, scenariusza i kreacji bohaterów) i uzasadnienie swojego wyboru.

Przystępując do konkursu, uczestnik akceptuje jego zasady. Swoje odpowiedzi zamieszczajcie pod naszym konkursowym zdjęciem (to samo zdjęcie widzicie powyżej), które zostanie opublikowane na tablicy naszego facebookowego profilu "Japońska Prasówka" w dniu 24 listopada 2015 roku. Na Wasze komentarze czekamy do 27 listopada 2015 roku do północy.

Najciekawsze interpretacje zostaną nagrodzone przez członków Redakcji. 

Wyniki zostaną ogłoszone 29 listopada również w komentarzu pod konkursowym zdjęciem na facebooku oraz na niniejszej podstronie.

Warunkiem otrzymania nagrody jest podanie nam w ciągu tygodnia od ogłoszenia wyników adresu do wysyłki za pośrednictwem wiadomości do „Japońskiej Prasówki”. Wiadomość musi być wysłana z konta facebookowego, z którego została udzielona nagrodzona odpowiedź. Przekroczenie tego terminu oznacza, że zwycięzca rezygnuje z przyznanej nagrody.

Nagrody ufundowało wydawnictwo Universitas.

WYNIKI KONKURSU

Zwycięzcami naszego konkursu są: Zbigniew Ćwik i Byłem tu. Tony Halik. Serdecznie gratulujemy wygranej, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział.

ZAKOŃCZONE KONKURSY

Kwiaty spoza japońskiego pudełka

Wielki finał 2017 roku

Japońska etykieta i dobre maniery

Japonia za 15 tys. jenów

Wielki finał 2016 roku

Tysiąc ulotnych ćwierknięć

Nieobliczalne kino japońskie

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy