Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

MIKOŁAJKOWA HANAFUDA

6 grudnia 2015 - 8 grudnia 2015

Hanafuda jest grą dość specyficzną nie tylko ze względu na wygląd kart czy sposób rozgrywki, lecz także na jej korzenie. Sięgają one II połowy XVI wieku, kiedy karty zostały sprowadzone do Japonii przez Portugalczyków i od tamtej pory jej popularność stopniowo zaczęła rosnąć. W latach 70. i 80. zyskała uznanie wśród członków yakuzy, którzy zaczęli tatuować swoje ciało także motywami kwiatowymi. Jeśli zaś chodzi o produkcję tych kart w Japonii, to od 1889 roku zajmuje się nią firma Nintendo. Samo określenie hanafuda stanowi połączenie słów hana, czyli kwiatu oraz fudy – karty. Różnią się one od standardowych kart europejskich przedstawieniami wizerunków zwierząt i roślin w talii podzielonej na 12 miesięcy (każdemu miesiącowi przyporządkowano 4 karty). Próbę przeniesienia tej gry na rynek polski podjęła nie tak dawno firma Trefl.

Chcecie zgarnąć jeden z dwóch egzemplarzy gry karcianej hanafuda?

Zadanie uczestnika będzie polegało na wskazaniu i wyjaśnieniu, jaki prezent związany z Japonią chciałby otrzymać od Świętego Mikołaja.

Przystępując do konkursu, uczestnik akceptuje jego zasady. Swoje odpowiedzi zamieszczajcie pod naszym konkursowym zdjęciem (to samo zdjęcie widzicie powyżej), które zostanie opublikowane na tablicy naszego facebookowego profilu „Japońska Prasówka” w dniu 6 grudnia 2015 roku. Na Wasze komentarze czekamy do 8 grudnia 2015 roku do północy.

Najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone przez członków Redakcji. 

Wyniki zostaną ogłoszone 10 grudnia w komentarzu pod konkursowym zdjęciem na Facebooku oraz na niniejszej podstronie.

Warunkiem otrzymania nagrody jest podanie nam w ciągu tygodnia od ogłoszenia wyników adresu do wysyłki za pośrednictwem wiadomości do „Japońskiej Prasówki”. Wiadomość musi być wysłana z konta facebookowego, z którego została udzielona nagrodzona odpowiedź. Przekroczenie tego terminu oznacza, że zwycięzca rezygnuje z przyznanej nagrody.

Nagrody ufundowała firma Trefl.

WYNIKI KONKURSU

Zwyzcięzcami naszej zabawy mikołajkowej są: Yuki Maja i Krzysiek Przetacznik.

ZAKOŃCZONE KONKURSY

Kwiaty spoza japońskiego pudełka

Wielki finał 2017 roku

Japońska etykieta i dobre maniery

Japonia za 15 tys. jenów

Wielki finał 2016 roku

Tysiąc ulotnych ćwierknięć

Nieobliczalne kino japońskie

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy