Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

SIOSTRZANA MIŁOŚĆ

11 maja 2016 - 12 maja 2016

Hirokazu Kore-eda to japoński reżyser, scenarzysta i producent, mający na swoim koncie blisko 16 filmów o różnej tematyce, m.in. „Maboroshi no hikari” (1995), „Hana yori ma naho” (2006) czy „Jak ojciec i syn” (2013), który został nagrodzony na festiwalu w Cannes w 2013 roku. Jego ostatni obraz przedstawia realistyczny i pełen niuansów portret relacji występujących między siostrami. Zdołał on zawrzeć także słodko-gorzką opowieść o ludziach żyjących w nadmorskim mieście. Inspiracje do „Naszej młodszej siostry” zaczerpnął z twórczości Yasujirō Ozu. W jego filmie pojawia się subtelna historia o miłości i bliskości, poszukiwaniu siebie, funkcjonowaniu prawdziwej rodziny oraz skomplikowanych emocjach przejawiających się w niej.

Do zdobycia w naszym konkursie jest pięć podwójnych zaproszeń na film „Nasza młodsza siostra” wyświetlany w warszawskim Kinie Muranów (seanse 14.05 i 15.05).

Zadaniem uczestnika będzie wskazanie najciekawszego japońskiego filmu obyczajowego i wyjaśnienie swojego wyboru.

Przystępując do konkursu, uczestnik akceptuje jego zasady. Swoje odpowiedzi zamieszczacie pod naszym konkursowym zdjęciem (to samo zdjęcie widzicie powyżej), które zostanie opublikowane na tablicy naszego facebookowego profilu „Japońska Prasówka” w dniu 11 maja 2016 roku. Na Wasze komentarze czekamy do 12 maja 2016 roku do północy.

Najciekawsze uzasadnienia zostaną nagrodzone przez członków redakcji. 

Wyniki zostaną ogłoszone 13 maja 2016 roku również w komentarzu pod konkursowym zdjęciem na Facebooku oraz na niniejszej podstronie.

Warunkiem otrzymania nagrody jest podanie, po ogłoszeniu wyników, swoich danych (imienia i nazwiska) za pośrednictwem wiadomości do „Japońskiej Prasówki”. Wiadomość musi być wysłana z konta facebookowego, z którego została udzielona nagrodzona odpowiedź. Dane pozwolą na poinformowanie kina o odebraniu biletu przez zwycięzcę konkursu.

Nagrody ufundował dystrybutor filmu Gutek Film.

WYNIKI KONKURSU

Zwycięzcami w naszym konkursie są: Magdalena Abrantowicz, Paulina Magdzińska, Ania Pakieła, Krzysztof Ibisz i Klaudiusz Grabowski.

ZAKOŃCZONE KONKURSY

Skosztuj dorayaki z sakurą

Poznaj historię Okinawy

Kwiaty spoza japońskiego pudełka

Wielki finał 2017 roku

Japońska etykieta i dobre maniery

Japonia za 15 tys. jenów

Wielki finał 2016 roku

Tysiąc ulotnych ćwierknięć

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy