Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

POWRÓĆ DO SWOJEGO IDEALNEGO DNIA DZIECKA

29 maja 2016 - 31 maja 2016

Kodomo no hi organizowane w Japonii 5 maja, to święto dotyczy w szczególności chłopców, jest uznawane za święto państwowe od 1948 roku (wtedy jednak znane było pod nazwą Tango no sekku; 端午の節句). Symbolem tego dnia stał się irys, z racji pojawienia się okresu kwitnienia tego kwiatu. Nieodłącznymi elementami tego święta są koinobori – łopoczące na wietrze proporczyki w kształcie karpi oraz yoroi, czyli zbroja samurajska. W związku z nadchodzącym Dniem Dziecka postanowiliśmy przygotować konkurs z publikacjami Wydawnictwa Tako.

Chcecie zdobyć jeden z 4 egzemplarzy książek dla dzieci Wydawnictwa Tako („Hej, ho!”, „Czy dosięgnie?”, „Strupek”, „Piersi”)?

Zadaniem uczestnika będzie podzielenie się swoim najciekawszym wspomnieniem z młodości związanym z Japonią.

Przystępując do konkursu, uczestnik akceptuje jego zasady. Swoje odpowiedzi zamieszczacie pod naszym konkursowym zdjęciem (to samo zdjęcie widzicie powyżej), które zostanie opublikowane na tablicy naszego facebookowego profilu „Japońska Prasówka” w dniu 29 maja 2016 roku. Na Wasze komentarze czekamy do 31 maja 2016 roku do północy.

Najciekawsze interpretacje zostaną nagrodzone przez członków redakcji. 

Wyniki zostaną ogłoszone 1 czerwca również w komentarzu pod konkursowym zdjęciem na Facebooku oraz na niniejszej podstronie.

Warunkiem otrzymania nagrody jest podanie nam w ciągu tygodnia od ogłoszenia wyników adresu do wysyłki za pośrednictwem wiadomości do „Japońskiej Prasówki” wraz z podaniem listy książek ułożonej tytułami od 1 do 4, gdzie 1 oznacza pozycję, którą najbardziej chcielibyście otrzymać. Nagrody będą przyznawane w zależności od dostępności – w kolejności miejsc zajętych w konkursie. W przypadku braku listy o wyborze nagrody zadecyduje redakcja dziennika „Japonia-Online” na podstawie rodzaju zgłoszenia. Wiadomość musi być wysłana z konta facebookowego, z którego została udzielona nagrodzona odpowiedź. Przekroczenie tego terminu oznacza, że zwycięzca rezygnuje z przyznanej nagrody.

Nagrody ufundowało Wydawnictwo Tako.

WYNIKI KONKURSU

Łukasz Unifantowicz (I. miejsce), Kamilla Margas (II. miejsce), Piotr Pietrzak (III. miejsce) i Magdalena Świtała (IV. miejsce).

ZAKOŃCZONE KONKURSY

Historyczne spotkanie

Dowiedź swojej lojalności

Wielki finał 2018 roku

Skosztuj dorayaki z sakurą

Poznaj historię Okinawy

Kwiaty spoza japońskiego pudełka

Wielki finał 2017 roku

Japońska etykieta i dobre maniery

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy