Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

POWRÓĆ DO SWOJEGO IDEALNEGO DNIA DZIECKA

29 maja 2016 - 31 maja 2016

Kodomo no hi organizowane w Japonii 5 maja, to święto dotyczy w szczególności chłopców, jest uznawane za święto państwowe od 1948 roku (wtedy jednak znane było pod nazwą Tango no sekku; 端午の節句). Symbolem tego dnia stał się irys, z racji pojawienia się okresu kwitnienia tego kwiatu. Nieodłącznymi elementami tego święta są koinobori – łopoczące na wietrze proporczyki w kształcie karpi oraz yoroi, czyli zbroja samurajska. W związku z nadchodzącym Dniem Dziecka postanowiliśmy przygotować konkurs z publikacjami Wydawnictwa Tako.

Chcecie zdobyć jeden z 4 egzemplarzy książek dla dzieci Wydawnictwa Tako („Hej, ho!”, „Czy dosięgnie?”, „Strupek”, „Piersi”)?

Zadaniem uczestnika będzie podzielenie się swoim najciekawszym wspomnieniem z młodości związanym z Japonią.

Przystępując do konkursu, uczestnik akceptuje jego zasady. Swoje odpowiedzi zamieszczacie pod naszym konkursowym zdjęciem (to samo zdjęcie widzicie powyżej), które zostanie opublikowane na tablicy naszego facebookowego profilu „Japońska Prasówka” w dniu 29 maja 2016 roku. Na Wasze komentarze czekamy do 31 maja 2016 roku do północy.

Najciekawsze interpretacje zostaną nagrodzone przez członków redakcji. 

Wyniki zostaną ogłoszone 1 czerwca również w komentarzu pod konkursowym zdjęciem na Facebooku oraz na niniejszej podstronie.

Warunkiem otrzymania nagrody jest podanie nam w ciągu tygodnia od ogłoszenia wyników adresu do wysyłki za pośrednictwem wiadomości do „Japońskiej Prasówki” wraz z podaniem listy książek ułożonej tytułami od 1 do 4, gdzie 1 oznacza pozycję, którą najbardziej chcielibyście otrzymać. Nagrody będą przyznawane w zależności od dostępności – w kolejności miejsc zajętych w konkursie. W przypadku braku listy o wyborze nagrody zadecyduje redakcja dziennika „Japonia-Online” na podstawie rodzaju zgłoszenia. Wiadomość musi być wysłana z konta facebookowego, z którego została udzielona nagrodzona odpowiedź. Przekroczenie tego terminu oznacza, że zwycięzca rezygnuje z przyznanej nagrody.

Nagrody ufundowało Wydawnictwo Tako.

WYNIKI KONKURSU

Łukasz Unifantowicz (I. miejsce), Kamilla Margas (II. miejsce), Piotr Pietrzak (III. miejsce) i Magdalena Świtała (IV. miejsce).

ZAKOŃCZONE KONKURSY

Japonia za 15 tys. jenów

Wielki finał 2016 roku

Tysiąc ulotnych ćwierknięć

Nieobliczalne kino japońskie

Siostrzana miłość

Wielki finał 2015 roku!

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy