Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

NIEOBLICZALNE KINO JAPOŃSKIE

21 października 2016 - 22 października 2016

Odbywająca się pod patronatem dziennika „Japonia-Online” impreza będzie trzecią odsłoną przeglądu, na którym wyświetlone zostaną cztery filmy utrzymane w różnej tematyce. Motywem przewodnim wszystkich produkcji będzie muzyka oraz rola, jaką spełnia ona w życiu każdego z bohaterów. W filmie „Abraxas” (Aburakusasu no matsuri) poznamy buddyjskiego mnicha pragnącego zorganizować koncert rockowy. „Królik z orkiestry” (Gakutai no usagi) to opowieść o chłopcu, który dołącza do orkiestry, „Maestro!” (Maesutoro!) prezentuje widzom historię niechcianych muzyków przygotowujących własny koncert i jednocześnie zmagających się z własnymi problemami, a „Z pieśnią na ustach” (Kuchibiru ni uta o) opowiada o młodej pianistce, która niechętnie obejmuje wakat nauczycielki muzyki w gimnazjum na wyspie Goto biorąc tam pod opiekę szkolny chór.

Do zdobycia w naszym konkursie są dwie podwójne wejściówki na każdy z seansów w kinie Elektronik w Warszawie (ul. Generała Zajączka 7) w ramach przeglądu filmów japońskich organizowanego przez ambasadę Japonii.

Zadaniem uczestnika będzie wskazanie najciekawszego motywu muzycznego usłyszanego w filmie japońskim oraz uzasadnienie swojego wyboru.

Przystępując do konkursu, uczestnik akceptuje jego zasady. Swoje odpowiedzi zamieszczacie pod naszym konkursowym zdjęciem (to samo zdjęcie widzicie powyżej), które zostanie opublikowane na tablicy naszego facebookowego profilu „Japońska Prasówka” w dniu 21 października 2016 roku. Na Wasze komentarze czekamy do 22 października 2016 roku do północy.

Najciekawsze uzasadnienia zostaną nagrodzone przez członków redakcji. 

Wyniki zostaną ogłoszone 23 października 2016 roku również w komentarzu pod konkursowym zdjęciem na Facebooku oraz na niniejszej podstronie.

Warunkiem otrzymania nagrody jest podanie, po ogłoszeniu wyników, swoich danych (imienia i nazwiska) za pośrednictwem wiadomości do „Japońskiej Prasówki”. Wiadomość musi być wysłana z konta facebookowego, z którego została udzielona nagrodzona odpowiedź. Dane pozwolą na poinformowanie kina o odebraniu biletu przez zwycięzcę konkursu.

Nagrody ufundowało Kino Elektronik.

ZAKOŃCZONE KONKURSY

Rozmaitości znalezione w konbini

Wejdź do świata duchów

Historyczne spotkanie

Dowiedź swojej lojalności

Wielki finał 2018 roku

Skosztuj dorayaki z sakurą

Poznaj historię Okinawy

Kwiaty spoza japońskiego pudełka

Wielki finał 2017 roku

Japońska etykieta i dobre maniery

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy