Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

JAPONIA ZA 15 TYS. JENÓW

7 stycznia 2017 - 12 stycznia 2017

Wraz z końcem zeszłego i nadejściem 2017 roku w Japonii rozpoczęły się przygotowania do powitania Roku Koguta. Zarówno w chińskim, jak i japońskim kalejdoskopie funkcjonuje dwanaście znaków zodiaku reprezentowanych przez różne zwierzęta. To, co charakteryzuje osoby urodzone w Roku Koguta, to przede wszystkim fakt, że są one głębokimi myślicielami, oddanymi swojej pracy i podnoszącymi sobie poprzeczkę wyjątkowo wysoko. W języku japońskim tori nie tylko odnosi się do koguta, lecz także ptaka. Na przestrzeni wieków były one również inspiracją dla artystów, którzy malowali, lepili, ryli wizerunki kur czy kogucików. Pojawiały się one najczęściej na talerzach, tacach, imbrykach, wachlarzach, kimonach czy rozsuwanych drzwiach do pałacowych komnat.

Dla zapewnienia sobie szczęścia warto zaopatrzyć się nie tylko w koguta, lecz także kota z podniesioną łapką. W naszym konkursie możecie zdobyć pomyślność i szczęście w 2017 roku m.in. z czterema figurkami Maneki Neko (większa i mniejsza figurka-skarbonka oraz dwie osobne figurki), a także akcesoriami do telefonu lub laptopa (trzy naklejki wykonane techniką maki-e)?

Zadaniem uczestnika będzie wyjaśnienie, co kupiłby w Japonii mając przy sobie 15 tys. jenów i dlaczego dokonałby akurat takiego wyboru.

Przystępując do konkursu, uczestnik akceptuje jego zasady. Swoje odpowiedzi zamieszczacie pod naszym konkursowym zdjęciem (to samo zdjęcie widzicie powyżej), które zostanie opublikowane na tablicy naszego facebookowego profilu „Japońska Prasówka” w dniu 7 stycznia 2017 roku. Na Wasze komentarze czekamy do 12 stycznia 2017 roku do północy.

Najciekawsze interpretacje zostaną nagrodzone przez członków redakcji.

Wyniki zostaną ogłoszone 14 stycznia również w komentarzu pod konkursowym zdjęciem na Facebooku oraz na niniejszej podstronie.

Warunkiem otrzymania nagrody jest podanie nam w ciągu tygodnia od ogłoszenia wyników adresu do wysyłki za pośrednictwem wiadomości do „Japońskiej Prasówki”. Wiadomość musi być wysłana z konta facebookowego, z którego została udzielona nagrodzona odpowiedź. Przekroczenie tego terminu oznacza, że zwycięzca rezygnuje z przyznanej nagrody.

Nagrody ufundował sklep Miyako. Serdecznie dziękujemy!

WYNIKI KONKURSU

I miejsce (Duża Figurka skarbonka Maneki Neko - Majątek) - Kate Pietruszyńska

II miejsce (Figurka/skarbonka Maneki Neko Koten - Majątek) - Edyta Słotwińska

III miejsce (Figurka Maneki Neko - Majątek) - Ewa Tułanowska

IV miejsce (Figurka Maneki Neko - Majątek) – Monika Bukowska

V miejsce (Naklejka na laptopa, na telefon Kaeru) – Agnieszka Karpińska

VI miejsce (Naklejka na laptopa, na telefon Kaeru) – Grażyna Malek

VII miejsce (Naklejka na laptopa, na telefon Kaeru) – Yola Iwanicka

ZAKOŃCZONE KONKURSY

Wielki finał 2019

Podróż do dawnej Japonii

Rozmaitości znalezione w konbini

Wejdź do świata duchów

Historyczne spotkanie

Dowiedź swojej lojalności

Wielki finał 2018 roku

Skosztuj dorayaki z sakurą

Poznaj historię Okinawy

Kwiaty spoza japońskiego pudełka

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy