Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

ZOSTAŃ SUPERBOHATEREM W JAPOŃSKICH BAJKACH!

21 marca 2017 - 25 marca 2017

Kultura japońska jest wypełniona wszelakiej maści bohaterami, którzy zmuszeni są zmierzyć się z przeciwnościami losu. Najważniejsza dla czytelników okazuje się być rola edukacyjna przyświecająca takim opowieściom. Dają one wzory do naśladowania, pozwalają wskazać na zachowania, które powinno się naśladować i wyjaśniają czym należy się kierować w życiu. Przyświeca im też zasada określana jako kanzen chōaku oznaczająca chwalić dobro i karać zło. Bardzo dobrze postrzegane są takie cechy jak: dobroć, odwaga czy skromność, natomiast egoizm, chciwość oraz okrucieństwo. Zasada moralna w baśniach i opowieściach jest prosta – kto uczynił coś złego, poniesie za to zasłużoną karę.

Chcecie zdobyć jedną z trzech książek zatytułowanych „Japońskie baśnie i opowieści. Część 3: Superbohaterowie”?

Zadaniem uczestnika będzie wskazanie ulubionego bohatera japońskich baśni, legend czy mitów i wyjaśnienie w kilku zdaniach dlaczego dokonałby akurat takiego wyboru.

Przystępując do konkursu, uczestnik akceptuje jego zasady. Swoje odpowiedzi zamieszczacie pod naszym konkursowym zdjęciem (to samo zdjęcie widzicie powyżej), które zostanie opublikowane na tablicy naszego facebookowego profilu „Japońska Prasówka” w dniu 21 marca 2017 roku. Na Wasze komentarze czekamy do 25 marca 2017 roku do północy.

Najciekawsze interpretacje zostaną nagrodzone przez członków redakcji.

Wyniki zostaną ogłoszone 27 marca również w komentarzu pod konkursowym zdjęciem na Facebooku oraz na niniejszej podstronie.

Warunkiem otrzymania nagrody jest podanie nam w ciągu tygodnia od ogłoszenia wyników adresu do wysyłki za pośrednictwem wiadomości do „Japońskiej Prasówki”. Wiadomość musi być wysłana z konta facebookowego, z którego została udzielona nagrodzona odpowiedź. Przekroczenie tego terminu oznacza, że zwycięzca rezygnuje z przyznanej nagrody.

Nagrody ufundowało Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”. Serdecznie dziękujemy!

WYNIKI KONKURSU

Zwycięzcami naszego konkursu są: Ida Sałek, Szymon Urbanowicz i Mateusz Zakrzewski. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

ZAKOŃCZONE KONKURSY

Podróż do dawnej Japonii

Rozmaitości znalezione w konbini

Wejdź do świata duchów

Historyczne spotkanie

Dowiedź swojej lojalności

Wielki finał 2018 roku

Skosztuj dorayaki z sakurą

Poznaj historię Okinawy

Kwiaty spoza japońskiego pudełka

Wielki finał 2017 roku

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy