Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

JAPOŃSKA ETYKIETA I DOBRE MANIERY

22 października 2017 - 24 października 2017

Odwiedzając kraj o kulturze znacznie odmiennej od europejskiej należy mieć świadomość istnienia innych wzorców zachowań. W przypadku Japonii można wskazać na różne przypadki, w których nasza reakcja i odpowiedź uzależniona będzie od konkretnego zdarzenia. Poczynając od odpowiedniego zachowania się podczas spotkania biznesowego, pobytu w łaźni publicznej czy restauracji, a skończywszy na sytuacjach, gdzie zastanawiamy się nad reakcją gospodarza po obdarowaniu prezentem czy wymiany SMS. Swego rodzaju pomocą po meandrach związanych z japońską etykietą stanowić będzie książka Boyé'a Lafayette'a de Mente i Geoffa Bottinga, udzielająca wielu praktycznych wskazówek umożliwiających zrozumienie nie tylko samych Japończyków, lecz także rzeczywistości ich otaczającej.

Chcecie zdobyć jeden z dwóch egzemplarzy książki „Etykieta japońska” Boyé'a Lafayette'a de Mente i Geoffa Bottinga?

Zadaniem uczestnika jest wskazanie zwyczaju, o którym obcokrajowiec powinien wiedzieć wybierając się do Japonii i wyjaśnienie krótko swojego wyboru.

Przystępując do konkursu, uczestnik akceptuje jego zasady. Swoje odpowiedzi zamieszczacie pod naszym konkursowym zdjęciem (to samo zdjęcie widzicie powyżej), które zostanie opublikowane na tablicy naszego facebookowego profilu „Japońska Prasówka” w dniu 22 października 2017 roku. Na Wasze komentarze czekamy do 24 października 2017 roku do północy.

Najciekawsze interpretacje zostaną nagrodzone przez członków redakcji.

Wyniki zostaną ogłoszone 26 października również w komentarzu pod konkursowym zdjęciem na Facebooku oraz na niniejszej podstronie [Aktualizacja: wyniki pojawią się 27 października].

Warunkiem otrzymania nagrody jest podanie nam w ciągu tygodnia od ogłoszenia wyników adresu do wysyłki za pośrednictwem prywatnej wiadomości do „Japońskiej prasówki” na Facebooku. Wiadomość musi być wysłana z konta facebookowego, z którego została udzielona nagrodzona odpowiedź. Przekroczenie tego terminu oznacza, że zwycięzca rezygnuje z przyznanej nagrody. Dane przekazane zostaną fundatorowi nagród - Wydawnictwu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wysłanie adresu jest więc równoznaczne ze zgodą Uczestnika na przekazanie go wydawnictwu w celu wysyłki nagród.

Nagrody ufundowało Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. Serdecznie dziękujemy!

WYNIKI KONKURSU

Zwyciężczyzniami w naszym konkursie są: Aleksandra Ludwinek i Aneta Mojduszka. Serdecznie gratulujmy!

ZAKOŃCZONE KONKURSY

Rozmaitości znalezione w konbini

Wejdź do świata duchów

Historyczne spotkanie

Dowiedź swojej lojalności

Wielki finał 2018 roku

Skosztuj dorayaki z sakurą

Poznaj historię Okinawy

Kwiaty spoza japońskiego pudełka

Wielki finał 2017 roku

Japońska etykieta i dobre maniery

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy