Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura DZIEŃ KULTURY JAPOŃSKIEJ NIPPON

Plakat wydarzenia, Agnieszka Chmurska; źródło: facebookowa strona organizatora

Szczecin, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego, al. Wojska Polskiego 107–109

Data wydarzenia: 14.08.2016
Opracowanie: Agnieszka Januszczak

Dzień Kultury Japońskiej Nippon to organizowane przez grupę Umi no Koe wydarzenie, które pozwoli na kilkugodzinne zgłębianie różnorodnej kultury Kraju Kwitnącej Wiśni.

Jeśli kogoś kiedykolwiek zastanawiało, jak Japończycy obchodzą święta, czym ich kraj różni się od naszego lub jak wygląda japońska kuchnia, sztuka czy wojsko, to Dzień Kultury Japońskiej Nippon jest okazją do uzyskania odpowiedzi na te i podobne pytania. Podczas szóstej edycji wydarzenia znów będzie można wziąć udział w prelekcjach i warsztatach ukazujących specyfikę Japonii. Prowadzący podejmą między innymi takie tematy jak „Skośne oczy, skóra i długie pióra – rzecz o japońskiej scenie metalowej” czy „O prawdziwych ninja”. Gość specjalny, Ryo Okuhara, opowie o różnicach pomiędzy życiem Polaków i Japończyków oraz poprowadzi zajęcia z języka japońskiego. Oprócz tego zaplanowano między innymi konkursy i degustację herbaty.

Na facebookowej stronie wydarzenia prowadzona jest ankieta, w której można oddać głos na atrakcje, w jakich uczestnicy chcieliby wziąć udział. Wydarzenie będzie miało miejsce 14 sierpnia 2016 roku w budynku Wydziału Filologicznego US i potrwa od godziny 14:00 do 19:00. Wstęp wolny.

ŹRÓDŁA

strona organizatora na Facebooku
strona wydarzenia na Facebooku
enso.com

POLECANE WYDARZENIA

Spotkanie

Bajkowe niedziele w Muzeum Manggha

Kraków, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, ul. M. Konopnickiej 26

Festiwale

Japońskie filmy na Festiwalu Pięć Smaków

Warszawa, Kino Muranów, ul. Gen. Andersa 5/Kinoteka – Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1; Wrocław, Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy