Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura XI DNI JAPOŃSKIE W ŁODZI

Źródło: materiały organizatora

Łódź, Wydział Socjologiczno-Ekonomiczny UŁ, ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 3/5

Data wydarzenia: 22.04.2017 - 23.04.2017
Opracowanie: Agnieszka Januszczak

Na Uniwersytecie Łódzkim po raz jedenasty odbędzie się festiwal poświęcony Krajowi Kwitnącej Wiśni. Z przyjemnością informujemy, że dziennik „Japonia-Online” objął festiwal patronatem.

W tym roku podczas dwudniowego wydarzenia zostaną poruszone takie tematy jak „Współpraca wywiadów Polski i Japonii w czasie II wojny światowej”, „Im dalej w las... Stereotypy na temat Japonii”, „Azjatycki ideał piękna okiem antropologa fizycznego”, „Japońskie reminiscencje Andrzeja Wajdy” i wiele innych. W gronie prelegentów pojawi się między innymi Anna Bielak – redaktor naczelna dziennika „Japonia-Online”, która poprowadzi wykład pt. „Opowieść o kimonie”.

Przybyli będą mieli okazję zobaczyć pokazy sztuk walki – kenjutsu i karate, a także występ Hany Umedy, która zaprezentuje nihon buyō, czyli tradycyjny, liczący sobie ponad 400 lat taniec japoński.

Oprócz tego organizatorzy proponują wzięcie udziału w warsztatach origami oraz lekcjach hiragany, czyli jednego z alfabetów stosowanych przez Japończyków. Na gości czekać będą także ekspozycje przedstawiające zbroje samurajów i japońskie miecze. Nie zabraknie również sztuki pięknej. Jedna z wystaw prezentować będzie malarstwo sumi-e (sumi – tusz, e – obraz; artyści tworzący w tym nurcie wykonują dzieła najczęściej przy użyciu jedynie czarnego tuszu, rezygnując tym samym z innych kolorów).

Program festiwalu dostępny jest na facebookowej stronie wydarzenia.

Rozpoczęcie odbędzie się 22 kwietnia 2017 roku o godzinie 11:00.

Wstęp wolny.

Na łamach dziennika „Japonia-Online” można także przeczytać relację z ubiegłorocznej edycji X Dni Japońskich w Łodzi.

ŹRÓDŁA

strona wydarzenia na Facebooku
taniecpolska.pl
konnichiwa.pl
alanwatts.republika.pl

POLECANE WYDARZENIA

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy