Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura JAPOŃSKI DZIEŃ DZIECKA W WARSZAWIE

źródło: profil Embassy of Japan in Poland na Facebooku

Warszawa, Atelier Powiśle, Wybrzeże Kościuszkowskie 45

Data wydarzenia: 21.05.2017
Opracowanie: Małgorzata Piss

Fundacja ChibiWaru zaprasza do obchodzenia Dnia Dziecka w japońskim stylu. To właśnie tutaj dowiesz się co to jest tsumami zaiku, kitsuke, czy taniec yosakoi.

Organizatorzy wydarzenia przygotowali dla uczestników wiele atrakcji, w tym warsztaty zakładania kimona, tworzenia japońskich ozdób do włosów, czy wykład o kulturze Kraju Kwitnącej Wiśni. Poniżej prezentujemy harmonogram wydarzenia:

  • 13:00–14:00 – warsztaty tsumami zaiku (technika tworzenia ozdób w kształcie kwiatów służących do udekorowania fryzury). Brak ograniczeń wiekowych. Kwota za udział: 25 zł.
  • 14:30–15:30 – warsztaty japońskiego tańca współczesnego. Na zajęciach będzie można wykonać kilka prostych ćwiczeń zaczerpniętych z tańca klasycznego, by potem wziąć udział w tanecznej improwizacji. Język prowadzenia warsztatów to angielski, japoński i polski. Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 lat. Kwota za udział: 10 zł.
  • 15:30–16:30 – wykład na temat kultury Japonii dla dzieci. Kwota za udział: 5 zł. Jak możemy przeczytać na stronie wydarzenia na Facebooku:

W Japonii dzień dziecka jest obchodzony 5 maja. (...) Dzień ten pierwotnie był nazywany „Tango no Sekku”, czyli Festiwal Chłopców, oraz obchodzony w celu życzenia zdrowego wzrostu chłopców w rodzinie. Tego dnia Japończycy jedzą szczególne jedzenie i posiadają wyjątkowy sposób świętowania. Przybliżymy dzieciom japoński dzień dziecka poprzez pokaz papierowego teatru i rękodzieła.

źródło: strona wydarzenia na Facebooku (org. Fundacja 「ちびワル ChibiWaru」)

 

  • 16:00–17:30 – warsztaty kitsuke (technika zakładania i sposób noszenia kimona – tradycyjnego japońskiego stroju). Zajęcia przeznaczone dla dzieci powyżej 5 lat i rodziców. Kwota za udział: od 10 zł do 50 zł.
  • 16:15–17:15 – warsztaty tańca yosakoi  (pochodzący z prefektury Kochi w Japonii). Kwota za udział: 15 zł. Jak możemy przeczytać na stronie wydarzenia na Facebooku:

Yosakoi wykonywany jest przeważnie przez duże grupy. Tancerze poszczególnych grup Yosakoi występują w różnych strojach, jednak najpopularniejszym elementem ich ubioru jest japoński strój happi. Charakterystycznymi przedmiotami dla tańca Yosakoi są naruko – drewniane instrumenty, którymi tancerze klaszczą w rytm muzyki.

  • 16:00 i 17:30 – pokaz tańca yosakoi

Zapisy oraz informacje o wydarzeniu można uzyskać pod numerem telefonu: 22 121 77 77 albo e-mailowo: info@chibiwaru.org.

Liczba miejsc na wszystkie zajęcia jest ograniczona.

Pokaz tańca yosakoi zaprezentowany podczas ubiegłorocznej edycji wydarzenia „Matsuri – Piknik z Kulturą Japońską”; źródło: kanał użytkownika Sakuramai Poland/YouTube

ŹRÓDŁA

strona wydarzenia na Facebooku (1)
strona wydarzenia na Facebooku (2)
strona wydarzenia na Facebooku (3)
strona wydarzenia na Facebooku (4)
strona wydarzenia na Facebooku (5)
strona wydarzenia na Facebooku (6)

POLECANE WYDARZENIA

Wystawy

[PATRONAT] Yuta Ikehara. Przestrzenie wyobrażone - wystawa parawanów

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha , Kraków, ul. M. Konopnickiej 26

Festiwale

Polski zespół tańca yosakoi w Japonii

Kōchi (Japonia)

Spotkanie

Bajkowe niedziele w Muzeum Manggha

Kraków, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, ul. M. Konopnickiej 26

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy