Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura WARSZTATY SHŌGI W WARSZAWIE

Źródło: strona wydarzenia na Facebooku (org. Fundacja 「ちびワル ChibiWaru」)

Warszawa, Staromiejski Dom Kultury, Rynek Starego Miasta 2

Data wydarzenia: 29.10.2017 - 03.12.2017
Opracowanie: Kinga Siedlik

Fundacja ChibiWaru oraz Staromiejski Dom Kultury organizują warsztaty, podczas których będzie możliwość nauczenia się gry w japońską odmianę szachów.

Shōgi to japońska wersja zachodnich szachów. Potyczka rozgrywa się pomiędzy dwoma graczami, a celem jest mat figur przeciwnika. Jest jedną z najpopularniejszych planszowych gier strategicznych w Kraju Kwitnącej Wiśni. Jej historia liczy ponad 1500 lat, a w tym czasie sama gra przechodziła liczne zmiany. Obecna odmiana shōgi wykształciła się w XVI wieku. W Polsce gra jest bardzo popularna – w 2008 roku powstało Polskie Stowarzyszenie Shōgi, odbywają się także liczne turnieje i zawody. Warto wspomnieć też o Polce Karolinie Styczyńskiej, która została profesjonalnym graczem (więcej można przeczytać tutaj).

Podczas warsztatów odbywających się w Staromiejskim Domu Kultury chętni będą mogli spróbować swoich sił w rozgrywkach shōgi. Zajęcia odbędą się w trzech terminach, a ostatnie zakończą się turniejem dla zainteresowanych. Można wziąć udział we wszystkich spotkaniach lub niektórych. Lekcje poprowadzi gracz i trener Grzegorz Adaszewski.

Warsztaty zaplanowano na 29 października, 19 listopada oraz 3 grudnia w godz. 15:00–18:00. Wstęp wolny (liczba miejsc ograniczona). 

ŹRÓDŁA

strona wydarzenia na Facebooku
Shogi - Koło Gier Japońskich

POLECANE WYDARZENIA

Ajnowie, górale i Bronisław Piłsudski – oprowadzanie

Kraków, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, ul. M. Konopnickiej 26

Spotkanie

Bajkowe niedziele w Muzeum Manggha

Kraków, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, ul. M. Konopnickiej 26

Festiwale

Japońskie filmy na Festiwalu Pięć Smaków

Warszawa, Kino Muranów, ul. Gen. Andersa 5/Kinoteka – Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1; Wrocław, Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy