Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura FESTIWAL JAPONIA 4D

źródło: wydarzenie na Facebooku (org. Japonia 4D)

Kraków, Kampus 600-lecia, ul. Gronostajowa 7

Data wydarzenia: 20.01.2018
Opracowanie: Beata Pytlarz

Można by rzec – w 80 godzin dookoła Japonii. Zapraszamy do udziału w festiwalu Japonia 4D objętym patronatem medialnym dziennika „Japonia-Online”!

Japonia 4D 2018 to poświęcona japońskiej kulturze impreza organizowana przez Sekcję Japońską Dalekowschodniego Koła Naukowego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu przy UJ). Inspirowana jest japońskimi szkolnymi festiwalami bunkasai i przyjmie formę rozbudowanej konferencji, aby przedstawić pasje i osiągnięcia studentów, a tym samym zaprezentować gościom niejedno oblicze Kraju Kwitnącej Wiśni. 

Celem wydarzenia jest przybliżenie wszystkim zainteresowanym tego, czym zajmują się na co dzień studenci i doktoranci Instytutu - krajem nietuzinkowym, o wyjątkowej historii, tradycjach i kulturze, który często jest spłycany do samurajów oraz niespotykanej nigdzie indziej wariacji smaków popularnych batoników. W trakcie Japonia 4D pokazana zostanie wielowymiarowość japońskiej rzeczywistości, w której łączy się poszanowanie dawnych wartości i tradycji oraz pędu odpowiedniego do jednego z najbardziej rozwiniętych państw na świecie, co znacząco wpływa na wszystkie strefy życia Japończyków od dnia ich narodzin, przez dojrzewanie po starość

– można przeczytać na stronie Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ. 

Na facebookowej stronie wydarzenia pojawiają się zapowiedzi punktów programu. Są to np. prelekcje (m.in. na temat sztuki origami, Studia Ghibli, japońskich lisów, łyżwiarstwa figurowego, cross-dressingu w Kraju Kwitnącej Wiśni, demonów yōkai, „sucharów" w mangach czy Miyamoto Musashikiego) i warsztaty (np. hiragany, rysowania uroczych postaci chibi, czy taneczne – do muzyki j-pop). Nie zabraknie sali dla dzieci oraz kawiarenki medio. Zaznaczamy, że wymieniliśmy tylko kilka z wielu festiwalowych propozycji! Dokładny program można znaleźć pod tym linkiem 

Wstęp jest bezpłatny. Impreza rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa do 18:00.

Dlaczego 4D? W trakcie festiwalu poczujecie Japonię wielowymiarowo, wszystkimi zmysłami. Zobaczcie, usłyszcie i dotknijcie kultury Japonii nie opuszczając Krakowa. Nie musicie jechać do Japonii. Japonia przyjeżdża do Was!

– zachęcają organizatorzy na facebokowej stronie wydarzenia. 

ŹRÓDŁA

strona Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ
facebookowa strona wydarzenia

POLECANE WYDARZENIA

Prezentacja

Hayao Miyazaki - pokaz filmu dokumentalnego

Warszawa, Wydział Informacji i Kultury Ambasady Japonii, Al. Ujazdowskie 51

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy