Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura WYKŁAD O NOWYM KINIE JAPOŃSKIM

Plakat wydarzenia; źródło: strona wydarzenia na Facebooku (org. Embassy of Japan in Poland)

Warszawa, Wydział Informacji i Kultury Ambasady Japonii (4 piętro), Aleje Ujazdowskie 51

Data wydarzenia: 23.01.2018
Opracowanie: Kinga Siedlik

W Wydziale Informacji i Kultury Ambasady Japonii odbędzie się prelekcja Jagody Murczyńskiej na temat dzisiejszego kina japońskiego.

Jagoda Murczyńska jest z wykształcenia kulturoznawcą i psychologiem. To doktorantka Instytutu Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest autorką tekstów krytycznofilmowych, zajmuje się również współorganizacją Festiwalu Pięciu Smaków. W kręgu jej zainteresowań znajduje się teoria mody, filmowe kostiumy oraz kinematografia Japonii i Azji Południowo-Wschodniej. 

Podczas najbliższego spotkania w Warszawie Jagoda Murczyńska wygłosi prelekcję zatytułowaną „Nowe kino japońskie: smakołyki, mangowi samuraje i rodziny z przyszłości”. Opowie m.in. o obliczu współczesnego kina japońskiego, twórczości niezależnych filmówców i upodobaniach widzów. Poruszy też kwestię fenomenu filmowych adaptacji mang i anime, kinie kulinarnym i historycznym oraz o twórcach, którzy nie boją się przekraczać filmowych granic wyobraźni. 

Prelekcja rozpocznie się o godz. 17:30. Wstęp wolny, lecz obowiązują wcześniejsze zapisy na adres: info-cul@wr.mofa.go.jp.

ŹRÓDŁA

strona wydarzenia na Facebooku

POLECANE WYDARZENIA

Wystawy

Wystawa „Kimono – forma, wzór, rzecz do noszenia”

Toruń, Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą, Rynek Staromiejski 35

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy