Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura WYSTAWA PT. „TANIEC BUTOH — FOTOGRAFIE” W WARSZAWIE

źródło: materiały prasowe

Warszawa, Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24

Data wydarzenia: 19.01.2018 - 18.03.2018
Opracowanie: Małgorzata Piss

Do 18 marca w warszawskim Muzeum Azji i Pacyfiku można obejrzeć wystawę fotografii, na której została przedstawiona twórczość tancerki butoh – TO-EN.

Wystawa „Taniec Butoh — fotografie” prezentuje zbiór ujęć, na których można zobaczyć utrwalone w kadrach spektakle TO-EN oraz TO-EN Butoh Company.

Tancerka butoh, TO-EN, rozpoczęła swoją karierę artystyczną w Szwecji. Obecnie artystka pracuje w Polsce, gdzie realizuje m.in. spektakle, multidyscyplinarne projekty, improwizacje, a także warsztaty i wykłady. TO-EN oznacza po japońsku „Ziemia-Ogród” i jest pseudonimem scenicznym tancerki.

Butoh jest to japoński taniec, który powstał pod koniec lat 50. XX wieku. Jego prekursorem był Tatsumi Hijikata, który przyczynił się do zrewolucjonizowania sztuki i jej środków artystycznego wyrazu poprzez m.in. wprowadzenie nowego spojrzenia na ciało. W Europie butoh wciąż zadziwia swoją stylistyką, co przyczynia się do ugruntowania jego pozycji we współczesnej sztuce scenicznej.

Autorami fotografii są Paweł Maciak, Małgorzata Taraszkiewicz, Martin Gustavsson, Maciej Grochal, Natalia Osuch, Dawid Linkowski i Andrzej Grzelak.

Kuratorem wystawy jest Maria Szymańska-Ilnata.

ŹRÓDŁA

www.muzeumazji.pl
www.taniecpolska.pl

POLECANE WYDARZENIA

Konkurs

"Sen o Japonii" dla dzieci i młodzieży

Cała Polska

Koncerty

Koncert zespołu Sehno

Lublin, Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”, ul. Judyma 2a

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy