Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura JAPONIA W RZESZOWIE! ZAPRASZAMY NA FESTIWAL „LOTUS”

źródło: materiały organizatora

Rzeszów, Młodzieżowy Dom Kultury, ul. płk. K. Iranka-Osmeckiego 51

Data wydarzenia: 14.04.2018 - 15.04.2018
Opracowanie: Beata Pytlarz

Miło nam poinformować o objęciu przez dziennik „Japonia-Online” patronatem medialnym kolejnej edycji Festiwal Kultury Japońskiej „Lotus”. Wiosenna edycja odbędzie się w konwencji ninja!

Podkarpacki Festiwal Kultury Japońskiej „Lotus” to propozycja zarówno dla miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni, jak i dla osób, które do tej pory nie były nim zainteresowane. Podczas dwudniowej imprezy nie zabraknie prelekcji, paneli dyskusyjnych, konkursów czy warsztatów poświęconych tradycji, kulturze, historii czy popkulturze Japonii. Imprezę współtworzą Rzeszowska Grupa Mangi i Anime „Lotus”,Grupa Rekonstrukcyjna Trzeci Najemny Oddział Piechoty Japońskiej, Grupa Rekonstrukcji Historycznej – Klan Tygrysa. Dodatkowo za festiwalowy Games Room zadbają sklep GameKeeper, stowarzyszenie Avalon i Rzeszowski KlubFantastyki „Nawigator". 

Organizatorami festiwalu są Rzeszowska Grupa Mangi i Anime „Lotus” oraz Stowarzyszenie KRIS – Kreatywność, Rozwój, Innowacyjne Społeczeństwo. Impreza rozpocznie się o godzinie 10:00. Osoby niepełnoletnie muszą pamiętać, aby mieć przy sobie zgodę rodzica lub prawnego opiekuna na udział w wydarzeniu.

Chętni do poprowadzenia atrakcji proszeni są o przesłanie zgłoszenia za pomocą formularza dostępnego na stronie imprezy (do 25 marca). 

Informacje na temat wstępu na festiwal znajdują się pod tym linkiem.

Tymczasem zaś przekazujemy zaproszenie od organizatorów: 

Japonia ponownie zawita w tym roku do Rzeszowa! Zapraszamy serdecznie na Festiwal Kultury Japońskiej „Lotus”. Przygotowaliśmy dla Was wiele ciekawych atrakcji oraz niesamowite prelekcje, których nie spotkasz w innym miejscu. Nie wspominając już o kultowym karaoke, salce DDR oraz Games Roomie! Dodatkowo będą z nami nasze cudowne pokojówki i wspaniali kelnerzy z Meido Cafe, którzy zaserwują nam przepyszne potrawy!

W programie znajduje się wiele atrakcji. Zapowiedziano m.in. warsztaty malarstwa sumi-e, wykonywania sznurów kumihimo, zajęcia poświęcone japońskim grom, karaoke, prelekcje na temat ninja czy magicznych storzeń, spotkanie z językiem japońskim czy konkursy wiedzy na temat anime. Pełny harmonogram znajduje się tutaj

wydarzenie na Facebooku

strona internetowa

źródło: materiały organizatora 

ŹRÓDŁA

informacja organizatora
wydarzenie na Facebooku
strona festiwalu
strona festiwalu (program)

POLECANE WYDARZENIA

Wystawy

7 rzeczy japońskich

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, Kraków

Tatsuno Art Project

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

Ajnowie w Żorach

Muzeum Miejskie w Żorach, ul. Muzealna 1/2

Film

Projekcja filmu „Hokusai”

Katowice, Kinoteatr Rialto‎, ul. Św. Jana 24

Spotkanie

Bajkowe niedziele w Muzeum Manggha

Kraków, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, ul. M. Konopnickiej 26

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy