Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura MUZYCZNA JAPONIA W KINIE ILUZJON

Źródło: strona wydarzenia na Facebooku (org. Muzyka Łączy)

Warszawa, Kino Iluzjon, ul. Narbutta 50a

Data wydarzenia: 15.04.2018
Opracowanie: Kinga Siedlik

W warszawskim Kinie Iluzjon odbędzie się interaktywny koncert, podczas którego rodziny z dziećmi będą mogły wsłuchać się w dźwięki tradycyjnego, japońskiego instrumentu strunowego, czyli koto.

Muzyczna Japonia to jeden z koncertów organizowanych w ramach cyklu „Klasyka Dzieciom”. Występy skierowane do rodzin z dziećmi są okazją do przybliżania maluchom muzyki ludowej, klasycznej oraz filmowej. To połączenie koncertu z zabawą, podczas której dzieci mogą nie tylko wysłuchać utworów, ale też pograć na instrumentach, tańczyć czy śpiewać. Dzięki temu mogą rozwijać muzykalność i wrażliwość oraz bawić się poprzez sztukę.

Przedostatni koncert cyklu przybliży małym słuchaczom kulturę Kraju Kwitnącej Wiśni. Dzieci będą mieć okazję m.in. do nauczenia się tradycyjnej japońskiej dziecięcej piosenki oraz wysłuchania japońskiej bajki, którą zilustruje muzyka. Nie zabraknie również klasycznych dźwięków oraz zabawy chustami czy instrumentami perkusyjnymi. 

Gościem specjalnym będzie Katarzyna Karpowicz, która jest japonistką, nauczycielką języka japońskiego oraz pasjonatką kultury tego kraju. Zapozna najmłodszych z koto, tradycyjnym strunowym instrumentem Japończyków, oraz podzieli się ciekawostkami na jego temat. Sama uczyła się gry na koto podczas licznych pobytów w Japonii. Bierze udział w muzycznych projektach związanych z muzyką japońską, eksperymentalną oraz improwizowaną. Podczas koncertu w Kinie Iluzjon będą jej towarzyszyć Anna Martyniuk–Tofiluk (pianino), Eva Piłat (pianino i flet prosty) oraz Anna Natalicz (skrzypce).

Koncert odbędzie się o godz. 10:00 oraz 11:30 i potrwa około 50 min. Bilety w cenie 20 zł (dzieci do 1. roku życia za darmo) można nabyć w kasie kina lub mailowo na adres: iluzjon.rezerwacje@fn.org.pl

ŹRÓDŁA

strona wydarzenia na Facebooku
muzykal.pl

POLECANE WYDARZENIA

[PATRONAT] XIII Dni Japońskie w Łodzi

Łódź, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ, ul. Rewolucji 1905 roku 39/41

Wystawy

Washi no fushigi. Tajemnica papieru

Kraków, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”, ul M. Konopnickiej 26

Spotkanie

Fukudenkai – przystanek w drodze do ojczyzny

Warszawa, Yatta.pl: Centrum Popkultury, ul. Hoża 19

Przedstawienia

Japońska bajka

Warszawa, Scena SPATiF, Al. Ujazdowskie 45

Konkurs

[PATRONAT] Zainspirowani Japonią IX

Polska

40. Konkurs Krasomówczy Języka Japońskiego

Warszawa, Wydział Informacji i Kultury Ambasady Japonii, Al. Ujazdowskie 51

[PATRONAT] "Sen o Japonii" dla dzieci i młodzieży

Cała Polska

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy