Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura DIR EN GREY NA KONCERCIE W WARSZAWIE

Źródło: Wikimedia Commons

Warszawa, Progresja, ul. Fort Wola 22

Data wydarzenia: 12.10.2018
Opracowanie: Kinga Siedlik

Zespół Dir En Grey w ramach jesiennej, europejskiej trasy koncertowej odwiedzi również i Polskę.

Japoński zespół Dir En Grey istnieje od 1997 roku. W jego skład wchodzą wokalista Kyo, basista Toshiya, perkusista Shinya oraz gitarzyści Kaoru i Die. Grupa wywodzi się z nurtu visual kei, choć jej styl zmieniał się na przestrzeni lat. Trudno określić jednoznacznie muzykę Dir En Grey, ponieważ muzycy inspirują się m.in. rockiem, popem i odmianami metalu. Obecnie grupa jest zaliczana do nurtu metalowego, łącząc gotycki klimat z death metalem czy hardcorem. W sierpniu br. zaplanowano wydanie najnowszej płyty zespołu (ostatni album ukazał się w 2014 roku).

Dir En Grey kilkukrotnie gościli w Polsce, gromadząc na koncertach wielu fanów. Najbliższa wizyta kapeli w Warszawie odbędzie się w ramach europejskiej trasy koncertowej „Tour18 – Wearing Human Skin” (zagrają także w Rosji, Finlandii, Francji, Anglii i Niemczech). Do Polski zespół zawita 12 października, kiedy to wystąpi w klubie Progresja.

Koncert rozpocznie się o godz. 19:00. Bilety w cenie 110 zł można kupić w przedsprzedaży na stronie klubu (130 zł w dniu występu).

Plakat koncertu; źródło: strona wydarzenia na Facebooku (org. Knock Out Productions)

ŹRÓDŁA

strona wydarzenia na Facebooku
JaME Polska

POLECANE WYDARZENIA

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy