Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura O BRONISŁAWIE PIŁSUDSKIM NA KONFERENCJI NAUKOWEJ W KRAKOWIE

Bronisław Piłsudski; źródło: strona konferencji, Muzeum Manggha

Kraków, Muzeum Manggha, ul. M. Konopnickiej 26

Data wydarzenia: 18.10.2018 - 20.10.2018
Opracowanie: Łukasz Bielak

Muzeum Manggha we współpracy z Muzeum Miejskim w Żorach zapraszają na IV Międzynarodową Konferencję o Bronisławie Piłsudskim.

Muzeum Sztuki i Techniki Manggha w Krakowie i Muzeum Miejskie w Żorach zapraszają na wystawy oraz międzynarodową konferencję poświęconą Bronisławowi Piłsudskiemu, starszemu bratu marszałka Józefa Piłsudskiego. Jest to już czwarta konferencja poświęcona temu wybitnemu etnografowi i druga, która odbywa się w Muzeum Manggha (poprzednie miały miejsce w Sapporo w 1985 roku oraz w Jużno-Sachalińsku w 1991 roku).

Bronisław Piłsudski badał wymarłe oraz zagrożone wymarciem języki i kultury ludów Dalekiego Wschodu wśród mieszkańców Sachalina, dolnego biegu rzeki Amur oraz północnej Japonii. Wiedza o działalności Bronisława Piłsudskiego i rezultatach jego badań jest nadal stosunkowo słabo rozpowszechniona w Polsce – chociaż jego studia są przedmiotem zainteresowania wielu naukowców z krajów, w których prowadził badania (Japonii i Rosji) a także innych, głównie europejskich naukowców zajmujących się tematyką ludów dalekowschodnich.

Podobnie jak w przypadku poprzedniej edycji konferencji poświęconej Bronisławowi Piłsudskiemu, tak i tym razem ostatni dzień konferencji będzie dniem wyjazdowym. Uczestnicy konferencji będą mieli okazję zobaczenia wystawy „Świat Ajnów. Od Bronisława Piłsudskiego do Shigeru Kayano” prezentowanej przez Muzeum Miejskie w Żorach, posiadającego największą w Polsce kolekcję przedmiotów związanych z kulturą ajnuską.

Więcej informacji na temat konferencji oraz postaci Bronisława Piłsudskiego można uzyskać na stronie Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Materiały publikowane są w języku angielskim.

ŹRÓDŁA

Strona konferencji
Strona wystawy w Muzeum Miejskim w Żorach
Strona poświęcona Józefowi Piłsudskiemu

POLECANE WYDARZENIA

Ajnowie, górale i Bronisław Piłsudski – oprowadzanie

Kraków, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, ul. M. Konopnickiej 26

Spotkanie

Bajkowe niedziele w Muzeum Manggha

Kraków, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, ul. M. Konopnickiej 26

Festiwale

Japońskie filmy na Festiwalu Pięć Smaków

Warszawa, Kino Muranów, ul. Gen. Andersa 5/Kinoteka – Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1; Wrocław, Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy