Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura [PATRONAT] ZAINSPIROWANI JAPONIĄ IX

Grafika promująca konkurs, źródło: materiały prasowe

Polska

Data wydarzenia: 10.01.2019 - 17.03.2019
Opracowanie: Krystian Karolak

Po raz dziewiąty firma Alstor – dystrybutor marki EIZO i WACOM – zaprasza do udziału w konkursie „Zainspirowani Japonią”. Do 17 marca można przesyłać prace w kategoriach „Open” i „Grafika Wektorowa”.

10 stycznia rozpoczyna się dziewiąta edycja konkursu „Zainspirowani Japonią”. Wzorem lat ubiegłych EIZO Polska zaprasza do zgłaszania prac w dwóch kategoriach: „Grafika wektorowa” i „Open” związanych lub zainspirowanych kulturą japońską. Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody, wśród nich: monitor graficzny EIZO oraz profesjonalne tablety Wacom.

Konkurs adresowany jest do osób, których pasja lub zawód związane są z grafiką cyfrową. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy graficznej, której inspiracją jest Japonia, jej tradycje, kultura i sztuka. Ubiegłe edycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, organizatorzy otrzymali setki prac. Wśród laureatów konkursu znaleźli się artyści, którzy obecnie cieszą się dużą popularnością na polskiej scenie graficznej, m.in. Sebastian Skrobol, Anna Betlejewska, Kamila Kozłowska czy Igor Chołda (Aqualoopa).

Konkurs rozpoczyna się 10 stycznia, a kończy w dniu dostarczenia nagród, tj. 31 marca 2019 roku. Prace konkursowe można nadsyłać do 17 marca 2019 roku.

Tegoroczna pula nagród przedstawia się następująco:

Kategoria “Open”

GRAND PRIX – monitor graficzny EIZO ColorEdge CS2420 z oprogramowaniem Color Navigator i kalibratorem Datacolor Spyder5EXPRESS

WYRÓŻNIENIE – cyfrowy notatnik Wacom Bamboo Slate

Kategoria „Grafika Wektorowa”

GRAND PRIX – Tablet Wacom Intuos Pro M

WYRÓŻNIENIE – cyfrowy notatnik Wacom Bamboo Slate

O firmie EIZO

Firma EIZO od wielu lat jest liderem na rynku monitorów LCD kierowanych na specjalistyczne rynki, takie jak graficzny, poligraficzny, fotograficzny, medyczny. Monitory EIZO cechuje najwyższa jakość i niezawodność – z pewnością nie bez znaczenia jest fakt, iż są one projektowane i montowane w fabryce w Japonii. Rozwiązania EIZO cechuje nowatorstwo – producent bardzo dużą wagę przywiązuje do prac rozwojowych. Dzięki temu urządzenia mają szereg autorskich funkcji, niedostępnych w rozwiązaniach konkurencji, takie jak DUE – technologia korygująca nierównomierność matrycy, funkcje EcoView, których zadaniem jest zwiększenie komfortu pracy czy autorskie oprogramowanie, np. ColorNavigator wszechstronna aplikacja do kalibracji i zarządzania opcjami wyświetlania.

O firmie Wacom

Założony w 1983 roku Wacom, to międzynarodowa firma z siedzibą w Tokio, której oddziały i biura zajmujące się sprzedażą i dystrybucją znajdują się w ponad 150 krajach. Konsekwentna realizacja wizji, mającej na celu zbliżanie ludzi i techniki dzięki rozwijaniu technologii naturalnych interfejsów, pozwoliła firmie Wacom zdobyć pozycję światowego lidera produkcji tabletów piórkowych, interaktywnych ekranów piórkowych, a także cyfrowych piór oraz rozwiązań do obsługi cyfrowych podpisów. Zaawansowana technologia zastosowana w intuicyjnych urządzeniach Wacoma do wprowadzania danych, jest stosowana na całym świecie do tworzenia najciekawszych grafik, filmów, efektów specjalnych i projektów. Daje ona użytkownikom – tak w domu, jak i w pracy – najlepsze możliwości wyrażenia swojej osobowości, rozwijania ciekawości świata oraz odkrywania tego, co ekscytujące i inspirujące.

Więcej informacji o konkursie znaleźć można na stronie.

Patronami medialnymi konkursu są: Graffus oraz Japonia-Online.

ŹRÓDŁA

Materiały prasowe

POLECANE WYDARZENIA

Wystawy

[PATRONAT] Papier, drewno i bambus – design po japońsku

Toruń, Wysoka Sień (sala wystaw czasowych II p.) Kamienicy Pod Gwiazdą, Rynek Staromiejski 35

[PATRONAT] Tokio 24

Kraków, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” (Galeria Europa – Daleki Wschód), ul. Marii Konopnickiej 26

[PATRONAT] Reinkarnacja sztuki mediów – 18. Biennale Sztuki Mediów WRO 2019

Wrocław, Centrum Sztuki WRO, ul. Widok 7

[PATRONAT] Tokio. Smok i smok

Kraków, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”, ul. Marii Konopnickiej 26

Wystawa „Boża miłość, serce człowieka”

Kraków, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”, ul. Marii Konopnickiej 26

Wystawa grafik Tetsuro Kimury

Tuchów, Muzeum Miejskie w Tuchowie, ul. Chopina 10

Wystawa „V4 + Japonia. Piękno ponad granicami"

Warszawa, Wydział Informacji i Kultury Ambasady Japonii, Al. Ujazdowskie 51

[PATRONAT] Mistrzowie ukiyo-e

Kraków, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”, ul. Marii Konopnickiej 26

[PATRONAT] Wystawa „Japonizm” w ramach ARS LATRANS Festival

Kraków, Forum Wydarzeń, ul. Marii Konopnickiej 28

Festiwale

Festiwal „Japońskie impresje”

Duszniki-Zdrój, Hotel Impresja, ul. Zielona 19

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy