Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura KONCERT DUETU ADAMS

ADAMS, sesja do SIXNINE; źródło: adamshota.com

Warszawa, klub Progresja

Data wydarzenia: 30.03.2014

Japońscy muzycy, określający swój zespół dającym do myślenia epitetem „neosexual rock duo” odwiedzą Polskę podczas swojej drugiej trasy po Europie. Koncert pod patronatem medialnym Japonii-Online.

Idea zespołu ADAMS, w skład którego wchodzą Adam (wokal) i Shota Yokoyama (gitara), narodziła się w 2011 roku. Pierwotny projekt zakładał solową karierę Adama, Shota zaś, założyciel wytwórni HIGHFeeL JAPAN, miał odpowiadać za produkcję. Wkrótce panowie postanowili występować wspólnie, a ich głównym zamiarem jest tworzenie sztuki„oryginalnej, rewolucyjnej i ponadczasowej”.

Założenia i cele zespołu są bardzo odważne. Motywem, który przewija się przez teksy i artystyczne clipy duetu jest homoseksualizm, lecz ADAMS optują za bardziej uniwersalnym, szerszym pojęciem miłości, która, wg muzyków, nie zależy od płci czy orientacji seksualnej. Stąd przymiotnik „neosexual”, którym definiują swój projekt. Nazwa zespołu również nie jest przypadkowa – odnosi się bowiem do "Księgi Rodzaju". Konceptem muzyków jest napisanie jej na nowo, z dwoma "Adamami", jako istotami "unisex", w roli głównej. Kolejną ciekawostką jest data narodzin członków zespołu, która przypada na listopad… 2021 roku, kiedy to artyści mają nadzieję świętować 10-lecie swojej obecności na scenie.

ADAMS, sesja do Seseragi; źródło: adamshota.com

Muzykę tworzoną przez ADAMS ciężko jednoznacznie sklasyfikować – znajdziemy w niej zarówno ostre, agresywne brzmienia (Bittersweet), elementy rocka rozmaitego kalibru (Dizzy Love, Sweet Dreams), nostalgię (ballada Boku no sei) czy rytmy zahaczające o pop czy klimaty klubowe (One and Only, Checkmate). Mimo takiego rozrzutu zamysł artystyczny, scalony wyrazistym brzmieniem gitary - oraz potężnym ładunkiem emocjonalnym wyzierającym z niemal każdego utworu - wydaje się być spójny i klarowny. Należy podkreślić, że muzycy wpisują siebie w nurt visual kei, jednak ich kreacja jest odmienna od tej powszechnie znanej.

Duet ADAMS wystąpi 30 marca w warszawskim klubie Progresja (dla bywalców: scena Noisy Stage). Będzie to ich pierwszy koncert w naszym kraju; poprzedni, zaplanowany na lato 2013, nie doszedł do skutku. Imprezę organizują Râmen Events i Kanzen Music. Europejskie tournée potrwa około 6 tygodni, rozpcznie się 14 marca w Brukseli, a oprócz Polski muzycy odwiedzą m.in. Czechy, Austrię, Szwecję, Szwajcarię, Rosję i Francję. 

Bilety VIP, które zapewniają zdjęcie z zespołem, plakat z autografami i pierwszeństwo wejścia na koncert, rozeszły się w ciągu jednego wieczoru. Zwykłe bilety (50 zł) można nabyć tutaj i tutaj

Przed Wami ADAMS w odsłonie melancholijnej:  

 ADAMS: Boku no sei, źródło: youtube.com

ŹRÓDŁA

Materiały Râmen Events
Materiały Kanzen Music
Oficjalna strona zespołu
Wydarzenie na Facebooku (Kanzen)
Wydarzenie na Facebooku (Polish Street Team)

POLECANE WYDARZENIA

Wystawy

Japońskie inspiracje – wystawa prac Katarzyny Sielskiej

Grodzisk Mazowiecki, Poczekalnia PKP – Przestrzeń Kulturze Przyjazna, ul. 1 Maja 4

Counting Memories – Chiharu Shiota

Katowice, Muzeum Śląskie w Katowicach, ul. T. Dobrowolskiego 1

Asana Fujikawa & David Hockney. Postacie płynącego świata

Wrocław, OP ENHEIM, Plac Solny 4

Wystawa „Na Fali Hokusaia” w Muzeum Historii Katowic

Katowice, Muzeum Historii Katowic, ul. ks. J. Szafranka 9

Prezentacja

Kimono Fashion Show – 3. edycja

Kraków, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”, ul. Marii Konopnickiej 26

Koncerty

[PATRONAT] MUCC z koncertem w Warszawie

Warszawa, Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99 A

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy