Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura [PATRONAT] ANIMATSURI 2019

Grafika promująca wydarzenie; źródło: Materiały organizatora

Warszawa, Centrum Konferencyjno – Szkoleniowe Fundacji Nowe Horyzonty, ul. Bobrowiecka 9

Data wydarzenia: 19.07.2019 - 21.07.2019
Opracowanie: Krystian Karolak

Stowarzyszenie Animatsuri zaprasza na jedenastą edycję Warszawskiego Festiwalu Kultury Japońskiej Animatsuri, który odbędzie się w dniach 19 – 21 lipca br.

Animatsuri to doskonała okazaja, by wziąć udział w różnych atrakcjach wśród których są m.in. panele tematyczne i prelekcje, konkursy wiedzowe i turnieje sprawnościowe, pokazy sztuk walki i warsztaty, a także koncerty, czy konkurs strojów – cosplay (jurorami są: Asgardian Fraud, Endzii i Sota). Obecne będą również najnowsze konsole do gier, na których będzie można pograć w wiele ciekawych gier (bijatyki, VR i inne), gry muzyczne („UltraStar”czy „RockBand”) oraz gry planszowe. Atrakcje trwać będą nieprzerwanie od momentu rozpoczęcia imprezy do jej zakończenia. Ponadto będzie można spróbować najróżniejszych japońskich (i nie tylko) potraw, a także poznać znanych gości.

Wszystkie atrakcje zostaną podzielone na kilka bloków wśród których należałoby wymienić: blok mangowo–japoński (atrakcje związane z kulturą i popkulturą japońską), blok gajdzinowy (skupiony na popkulturze zachodniej) i blok cyberpunk, a także strefę gier (m.in. gry planszowe i tradycyjne gry japońskie, takie jak: shōgi, go, mahjong, hanafuda, czy kendama czy gry na konsole (np. „Dragon Ball”, „Naruto”, „Street Fighter”, „Tekken”, „Soul Calibur”)) i gry muzyczne (do wyboru będą m.in. „UltraStar” i „Love Live! School Idol Project”). 

W ramach bloku mangowo–japońskiego warto wymienić takie atrakcje, jak: „Wszystko, co chcecie wiedzieć o mahou shoujo, ale nie wiecie gdzie tego szukać” (panel), „Wizja przyszłości w Fist of the North Star” (panel), „Wirtualni wokaliści – Vocaloidy w pigułce” (panel), „WEBTOON – czy może stanowić alternatywę dla tradycyjnej mangi?” (panel), „Twoja (niekoniecznie) pierwsza lekcja japońskiego... W wersji hardcore!” (panel), „Tokusatsu – herosi, transformacje i efekty specjalne” (panel), „Przeklęte Kamishibai: najmroczniejsze japońskie historie” (panel) czy „Popularni japońscy kompozytorzy muzyki do anime” (panel). Blok gajdzinowy obfitował będzie m.in. w: „Fanfiki yaoi w świecie Marvela, czyli co znajdziemy w Internecie” (panel) czy „Growe Taboo - Nintendo Edition” (konkurs), natomiast w cyberpunkowym znajdzie się np.: „Technologia przyszłości w Lupinie” (panel), „Postmodernizm w Psycho-Pass” (panel), „Nieśmiertelność w anime” (panel) czy „Cyberpunk czy post–apo, czyli czym jest Alita?” (panel). 

Pojawi się również: koncert fortepianowy muzyki z anime (m.in. z „Fullmetal Alchemist”, „Neon Genesis Evangelion”, „Pokémon”, „Fairy Tail”, „Final Fantasy”, filmów Miyazakiego) oraz koncert NanoKarrin, występ Kobito Rakugo, przegląd piosenek z „My Hero Academia: The Musical”, Voca☆Live – Koncert Vocaloidów, a także pokaz i warsztaty kendo i jūkendō. 20 lipca o godzinie 22:00 na Amfiteatrze odbędzie się z kolei pokaz laserowych animacji, którym towarzyszyć będą światła i muzyka.

Rezerwacje można dokonywać do 14 lipca br. (szczegóły i koszt wejściówek). Pełna lista atrakcji organizowanych podczas Animatsuri jest dostępna na stronie organizatora. Plan tegorocznego Animatsuri również zostalo udostępnione

ŹRÓDŁA

Animatsuri 2019
Strona wydarzenia na Facebooku

POLECANE WYDARZENIA

Warsztaty

Warsztaty japońskiego tańca butoh z TO-EN w Gdańsku

Gdańsk, Oliwski Ratusz Kultury, ul. Opata Jacka Rybińskiego 25

Spotkanie

[PATRONAT] Kimono z koronką

Kraków, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”, ul. Marii Konoponickiej 26

Dla dzieci: interaktywne spotkanie z kulturą japońską

Warszawa, Wydział Informacji i Kultury Ambasady Japonii, Aleje Ujazdowskie 51

Gēmu Airando – Wyspa Japońskich Gier 2019

Wrocław, Wyspa na Weekend, Wyspa Słodowa 7

Wystawy

[PATRONAT] Kodomo no kimono. Kimona dziecięce z kolekcji Kazuko Nakano

Kraków, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”, ul. Marii Konopnickiej 26

Wystawa polsko-japońska „Mono no aware”

Szczecin, Trafostacja Sztuki w Szczecinie, ul. Świętego Ducha 4

[PATRONAT] Tokio 24

Kraków, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” (Galeria Europa – Daleki Wschód), ul. Marii Konopnickiej 26

[PATRONAT] Papier, drewno i bambus – design po japońsku

Toruń, Wysoka Sień (sala wystaw czasowych II p.) Kamienicy Pod Gwiazdą, Rynek Staromiejski 35

[PATRONAT] Tokio. Smok i smok

Kraków, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”, ul. Marii Konopnickiej 26

Konwent

[PATRONAT] Animatsuri 2019

Warszawa, Centrum Konferencyjno – Szkoleniowe Fundacji Nowe Horyzonty, ul. Bobrowiecka 9

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy