Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura [PATRONAT] ANIMATSURI 2019

Grafika promująca wydarzenie; źródło: Materiały organizatora

Warszawa, Centrum Konferencyjno – Szkoleniowe Fundacji Nowe Horyzonty, ul. Bobrowiecka 9

Data wydarzenia: 19.07.2019 - 21.07.2019
Opracowanie: Krystian Karolak

Stowarzyszenie Animatsuri zaprasza na jedenastą edycję Warszawskiego Festiwalu Kultury Japońskiej Animatsuri, który odbędzie się w dniach 19 – 21 lipca br.

Animatsuri to doskonała okazaja, by wziąć udział w różnych atrakcjach wśród których są m.in. panele tematyczne i prelekcje, konkursy wiedzowe i turnieje sprawnościowe, pokazy sztuk walki i warsztaty, a także koncerty, czy konkurs strojów – cosplay (jurorami są: Asgardian Fraud, Endzii i Sota). Obecne będą również najnowsze konsole do gier, na których będzie można pograć w wiele ciekawych gier (bijatyki, VR i inne), gry muzyczne („UltraStar”czy „RockBand”) oraz gry planszowe. Atrakcje trwać będą nieprzerwanie od momentu rozpoczęcia imprezy do jej zakończenia. Ponadto będzie można spróbować najróżniejszych japońskich (i nie tylko) potraw, a także poznać znanych gości.

Wszystkie atrakcje zostaną podzielone na kilka bloków wśród których należałoby wymienić: blok mangowo–japoński (atrakcje związane z kulturą i popkulturą japońską), blok gajdzinowy (skupiony na popkulturze zachodniej) i blok cyberpunk, a także strefę gier (m.in. gry planszowe i tradycyjne gry japońskie, takie jak: shōgi, go, mahjong, hanafuda, czy kendama czy gry na konsole (np. „Dragon Ball”, „Naruto”, „Street Fighter”, „Tekken”, „Soul Calibur”)) i gry muzyczne (do wyboru będą m.in. „UltraStar” i „Love Live! School Idol Project”). 

W ramach bloku mangowo–japońskiego warto wymienić takie atrakcje, jak: „Wszystko, co chcecie wiedzieć o mahou shoujo, ale nie wiecie gdzie tego szukać” (panel), „Wizja przyszłości w Fist of the North Star” (panel), „Wirtualni wokaliści – Vocaloidy w pigułce” (panel), „WEBTOON – czy może stanowić alternatywę dla tradycyjnej mangi?” (panel), „Twoja (niekoniecznie) pierwsza lekcja japońskiego... W wersji hardcore!” (panel), „Tokusatsu – herosi, transformacje i efekty specjalne” (panel), „Przeklęte Kamishibai: najmroczniejsze japońskie historie” (panel) czy „Popularni japońscy kompozytorzy muzyki do anime” (panel). Blok gajdzinowy obfitował będzie m.in. w: „Fanfiki yaoi w świecie Marvela, czyli co znajdziemy w Internecie” (panel) czy „Growe Taboo - Nintendo Edition” (konkurs), natomiast w cyberpunkowym znajdzie się np.: „Technologia przyszłości w Lupinie” (panel), „Postmodernizm w Psycho-Pass” (panel), „Nieśmiertelność w anime” (panel) czy „Cyberpunk czy post–apo, czyli czym jest Alita?” (panel). 

Pojawi się również: koncert fortepianowy muzyki z anime (m.in. z „Fullmetal Alchemist”, „Neon Genesis Evangelion”, „Pokémon”, „Fairy Tail”, „Final Fantasy”, filmów Miyazakiego) oraz koncert NanoKarrin, występ Kobito Rakugo, przegląd piosenek z „My Hero Academia: The Musical”, Voca☆Live – Koncert Vocaloidów, a także pokaz i warsztaty kendo i jūkendō. 20 lipca o godzinie 22:00 na Amfiteatrze odbędzie się z kolei pokaz laserowych animacji, którym towarzyszyć będą światła i muzyka.

Rezerwacje można dokonywać do 14 lipca br. (szczegóły i koszt wejściówek). Pełna lista atrakcji organizowanych podczas Animatsuri jest dostępna na stronie organizatora. Plan tegorocznego Animatsuri również zostalo udostępnione

ŹRÓDŁA

Animatsuri 2019
Strona wydarzenia na Facebooku

POLECANE WYDARZENIA

Wystawy

[PATRONAT] Fotografie japońskie

Warszawa, Służewski Domu Kultury, ul. Jana Sebastiana Bacha 15

[PATRONAT] Papier, drewno i bambus – design po japońsku

Toruń, Wysoka Sień (sala wystaw czasowych II p.) Kamienicy Pod Gwiazdą, Rynek Staromiejski 35

[PATRONAT] Reinkarnacja sztuki mediów – 18. Biennale Sztuki Mediów WRO 2019

Wrocław, Centrum Sztuki WRO, ul. Widok 7

[PATRONAT] Tokio 24

Kraków, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” (Galeria Europa – Daleki Wschód), ul. Marii Konopnickiej 26

[PATRONAT] Tokio. Smok i smok

Kraków, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”, ul. Marii Konopnickiej 26

Wystawa „Boża miłość, serce człowieka”

Kraków, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”, ul. Marii Konopnickiej 26

Wystawa grafik Tetsuro Kimury

Tuchów, Muzeum Miejskie w Tuchowie, ul. Chopina 10

Wystawa „V4 + Japonia. Piękno ponad granicami"

Warszawa, Wydział Informacji i Kultury Ambasady Japonii, Al. Ujazdowskie 51

[PATRONAT] Mistrzowie ukiyo-e

Kraków, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”, ul. Marii Konopnickiej 26

Festiwale

Festiwal „Japońskie impresje”

Duszniki-Zdrój, Hotel Impresja, ul. Zielona 19

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy