Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura JAPONISTYCZNY KLUB KSIĄŻKI – SIERPIEŃ I WRZESIEŃ 2019

Grafika promująca wydarzenie; źródło: Materiały organizatora

Warszawa, Yatta.pl: Centrum Popkultury, ul. Hoża 19

Data wydarzenia: 24.08.2019
Opracowanie: Krystian Karolak

Yatta.pl: Centrum Popkultury i Koło Naukowe Sekcji Japońskiej ILS Nippo zapraszają na kolejne sierpniowe i wrześniowe spotkania z japońską literaturą.

Już 24 sierpnia o godz. 17:00 uczestnicy wydarzenia porozmawiają o książce „Dziewczyna z konbini” Sayaki Muraty oraz mandze „Moje lesbijskie doświadczenia w walce z samotnością” Nagaty Kabi. We wrześniu będzie natomiast okazja do podyskutowania o „Kobiecie z wydm” Abe Kōbō. Wstęp na wydarzenia jest wolny.

„Dziewczyna z konbini” – Keiko Furukura mimo swoich 36 lat wciąż pracuje dorywczo w konbini, jednym z sieciowych sklepów wielobranżowych, gdzie ekspedientami są zazwyczaj studenci lub imigranci. Lekceważąc presję rodziny, dziewczyna nie dąży do wyższego statusu społecznego, nie chce też założyć rodziny. Od dzieciństwa ma problemy z dopasowaniem się do otoczenia oraz zrozumieniem i odczuwaniem emocji. Ściśle określone korporacyjne zasady panujące w konbini zapewniają aspołecznej Keiko poczucie bezpieczeństwa, a uniform, który nosi w pracy, staje się częścią jej tożsamości. Do bólu poukładane życie bohaterki wywraca się do góry nogami, gdy w sklepie pojawia się Shiraha, chłopak z podobnymi problemami.

„Moje lesbijskie doświadczenia w walce z samotnością” – Jak to się stało, że 28-letnia kobieta, która nigdy nie była w związku, mało tego - nigdy nawet się nie całowała, nagle wylądowała w love hotelu z prostytutką? Żeby znaleźć odpowiedź na tę zagadkę przyjdzie nam prześledzić ostatnie dziesięć lat z życia naszej bohaterki. Jej historię poznajemy od momentu, gdy dziewczyna wcześnie odpada ze studiów i musi odpowiedzieć sobie na pytanie - co dalej? Im dłużej się nad tym zastanawia, tym bardziej górę biorą nad nią kompleksy i uciążliwe natręctwa. Czy zrozumienie swoich potrzeb i pragnień naprawdę musi być takie trudne? Jak znaleźć ten osławiony życiowy cel i po drodze nie zwariować? Oto do bólu szczera i prawdziwa opowieść o życiu młodej kobiety, która z lekkością i rozbrajającym humorem opowie Wam, jak pokazać swoim słabościom środkowy (choć trzęsący się z przerażenia) palec.

ŹRÓDŁA

Strona wydarzenia na Facebooku
Lubimy czytać

POLECANE WYDARZENIA

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy