Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura W ŚWIECIE BARW. MALARSTWO TETSURO KIMURY

Grafika promująca wydarzenie; źródło: Muzeum Okręgowe w Tarnowie

Tarnów, Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Rynek 3

Data wydarzenia: 09.09.2019 - 19.09.2019
Opracowanie: Krystian Karolak

Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza na wystawę „W świecie barw. Malarstwo Tetsuro Kimury”.

Wernisaż wystawy odbędzie się 9 września br. o godz. 18:00. Zaprezentowanych zostanie 38 prac wykonanych na papierze w technice zarówno olejnej, jak i mieszanej. Najstarsze prezentowane na wystawie prace pochodzą z 1992 roku, a najnowsze (łącznie 15 sztuk) z 2017 roku. Wystawę będzie można oglądać do 19 września br., a jej kuratorką jest Barbara Bułdys. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Dyrektor Muzeum Andrzej Szponar tak określił twórczość japońskiego artysty: „Miękkie formy, tęczowe kolory opalizują, świecą i mienią się na swojej powierzchni. Sprawiają wrażenie świata bez granic, podglądanego przez mały otwór w kalejdoskopie. [...] To wydarzenie, które idealnie wpisze się w setną rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Japonią”.

Tetsuro Kimura urodził się w 1955 roku w miejscowości Sagara. Swoją przygodę z malarstwem rozpoczął w wieku 17 lat. Po raz pierwszy przyjechał do Europy, w latach 1978-1979. Uczył się wówczas pod kierunkiem współzałożyciela Wiedeńskiej Szkoły Realizmu Fantastycznego i niezwykle wszechstronnego artysty Erika Brauera (ur. 1929). W trakcie kolejnego pobytu w stolicy Austrii uczęszczał na roczne prywatne studia w Uniwersytecie Sztuki Użytkowej i kształcił się pod kierunkiem profesora Wolfganga Huttera (1928-2014). W 1991 roku Tetsuro Kimura został pierwszym stypendystą Kumamoto City Century Fund for Human Development.

ŹRÓDŁA

Muzeum Okręgowe w Tarnowie

POLECANE WYDARZENIA

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy