Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura [PATRONAT] ODRODZENIE LITERATURY KLASYCZNEJ W LITERATURZE WSPÓŁCZESNEJ – WYKŁAD HIROMI KAWAKAMI

Grafika promująca wydarzenie; źródło: Materiały organizatora

Warszawa, Stara Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28

Data wydarzenia: 25.10.2019
Opracowanie: Krystian Karolak

Uniwersytet Warszawski i Katedra Japonistyki UW zaprasza na wykład Hiromi Kawakami zatytułowany „Odrodzenie literatury klasycznej w literaturze współczesnej”.

Wydarzenie odbędzie się 25 października br. o godz. 11:30 w ramach XIII Dni Japonii organizowanych na Uniwersytecie Warszawskim. Wstęp jest wolny.

Hiromi Kawakami (ur. 1958 w Tokio) powieściopisarka i eseistka, laureatka wielu japońskich wyróżnień literackich (poza nagrodą Akutagawy otrzymała także nagrodę Shikibu Murasaki oraz nagrodę Pascala za Najlepszy debiut). Ukończyła biologię na Uniwersytecie Ochanomizu w Tokio. Jej prozę charakteryzuje subtelny styl (tak delikatny, że aż zapiera dech – jak pisała „Télérama”), odrealnienie świata przedstawionego i swoboda, z jaką nawiązuje do nauk ścisłych i przyrodniczych. Jeden z krytyków napisał, że o prozie Kawakami nie da się mówić inaczej niż metaforycznie. Jest tłumaczona na wiele języków. W Polsce ukazało się, jak dotąd m.in. „Manazuru”, „Nadepnęłam na węża”, „Sensei i miłość”, „Pan Nakano i kobiety”, a wkrótce, nakładem wydawnictwa Tajfuny, pojawi się również „Niedźwiedzi bóg” (w tłum. Beaty Kubiak Ho-Chi).

ŹRÓDŁA

Materiały prasowe
Lubimy czytać

POLECANE WYDARZENIA

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy