Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura [PATRONAT] KUROMORI KABUKI. YOSHITSUNE, TYSIĄC WIŚNI. PRZED BRAMĄ ŚWIĄTYNI

Grafika promująca wydarzenie; źródło: Materiały organizatora

Warszawa, Teatr Collegium Nobilium, ul. Miodowa 22/24

Data wydarzenia: 04.11.2019
Opracowanie: Krystian Karolak

Collegium Nobilium. Teatr Akademii Teatralnej, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” i Instytut Studiów nad Sztuką Świata zapraszają na spektakl tradycyjnego, amatorskiego teatru kabuki.

Wydarzenie odbędzie się 4 listopada o godz. 18:00 Collegium Nobilium. Teatr Akademii Teatralnej oraz 6 listopada o godz. 18:00 w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”. Jest to pierwszy w Polsce, a także pierwszy poza Japonią pokaz tradycyjnego, amatorskiego teatru kabuki. Wydarzenie jest organizowane z okazji 100. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Japonią. Czterdziestoosobowy zespół Kuromori Kabuki z miasta Sakata (pref. Yamagata), którego historia liczy sobie niemal 300 lat, wystąpi na scenach Warszawy i Krakowa z absolutnym hitem – barwną, wzruszającą i tajemniczą sceną „Przed bramą świątyni” ze sztuki „Yoshitsune, tysiąc wiśni”.

Kabuki to jeden z czterech klasycznych teatrów japońskich, niezwykle widowiskowy i pełen przepychu: ekspresyjne makijaże kumadori, bogate kostiumy, wynurzający się z widowni pomost hanamichi oraz aktorzy onnagata – mężczyźni grający role kobiet.

Bilety na spektakl są w cenie: 30 – 40 zł (Warszawa) i 35 zł (Kraków). Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym dziennika „Japonia-Online”.

Plakat wydarzenia; źródło: Materiały prasowe

ŹRÓDŁA

Materiały prasowe

POLECANE WYDARZENIA

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy