Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura WYSTAWA KONKURSOWA IDEOGRAFIA 2019 | POLSKA – JAPONIA

Grafika promująca wydarzenie; źródło: Materiały organizatora

Poznań, Galeria Scena Otwarta (Miejskie Galerie UAP), ul. Ratajczaka 20

Data wydarzenia: 06.12.2019 - 29.12.2019
Opracowanie: Krystian Karolak

Fundacja Rarytas Art Foundation zaprasza na wystawę konkursową i uroczyste ogłoszenie wyników I Międzynarodowego Festiwalu Projektowania Graficznego w Poznaniu Ideografia 2019.

Wernisaż wystawy odbędzie się 6 grudnia o godz. 18:00, a prace będzie można oglądać do 29 grudnia br. Wstęp jest wolny. Konkurs w ramach I Międzynarodowego Przeglądu Projektowania Graficznego Ideografia 2019, stanowi pretekst do dokonania współczesnej interpretacji historycznych relacji polsko-japońskich, jak również prowokuje pytanie o przyszłość wymiany kulturalnej pomiędzy naszymi krajami.

Tematyka prac zgłaszanych w kategorii Ideograf dotyczyć powinna zatem wielowymiarowych i wielowątkowych rozważań́ nad znaczeniem jubileuszu dla tożsamości zarówno polskiej, jak i japońskiej. Plakat, jak żadne inne medium, wydaje się być najbardziej właściwym dla formułowania i artykułowania wspomnianych treści.

Polsko-japońskie jury powołane przez Organizatorów w składzie: Mirosław Adamczyk (grafik projektant, profesor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu), Kazunari Hattori (grafik projektant), Mariusz Knorowski (kurator Muzeum Plakatu w Wilanowie), Kanako Nakagawa (kurator wystaw plakatu) oraz Zdzisław Schubert (krytyk sztuki, kurator senior Galerii Plakatu i Designu Muzeum Narodowego w Poznaniu). Kwalifikacji plakatów do udziału w wystawie konkursowej dokona Jury powołane przez organizatorów, które przyzna Nagrodą Główną oraz wyróżnienia.

Kategorie:
A — Plakat kulturalny (plakaty wydane drukiem dla określonego zleceniodawcy powstałe w latach 2017–2019).
B — Ideograf (tzw. plakaty w edycji własnej)

ZAKWALIFIKOWANI

KATEGORIA A: Dominika Czerniak-Chojnacka, Agnieszka Popek-Banach i Kamil Banach, Anna Chmielnik, Ryuichi Kawajiri, Xinhao Pan, Yukichi Takada, Bartosz Choryan, Masahiro Noguchi, Eugeniusz Skorwider, Xiaoshen Ye, Tomasz Bogusławski, Piotr Pietrzak, Haoxuan Ma, Yuuki Shishido, Shin Matsunaga, Ziwei Wang, Xianxian Xu, Tomoko Yamashita, Koji Matsumoto, Norikazu Kita, Aleksander Walijewski, Mayuka Nanbu, Grzegorz Izdebski, Toshiyasu Nanbu, Katsuhiko Shibuya, Hirotaka Tanimura, Wei Xu, Si Yu, Ruifeng Wang, Tao Hong, Toyotsugu Itoh, Naoki Ikegami, Joanna Tyborowska
Bartosz Łukaszonek, Peter Javorik, Liting Ye, Ewa Jaworska, Anna Pałosz, Marcin Dzbanuszek, Piotr Depta-Kleśta, Lex Drewiński, Szymon Szymankiewicz oraz Michal Tadeusz Golanski.

KATEGORIA B: Magdalena Królikowska, Dominika Czerniak-Chojnacka, Nikodem Pręgowski, Hamed Baghal Behtash, Shin Matsunaga, Tomoko Yamashita, Ewa Stawicka, Paweł Hernik, Agata Adaszek, Kenya Hara, Agnieszka Srokosz, Marek Maciejczyk, Damian Antolak, Anna Sobczyk, Ali Masumbeigi, Rihito Niitsu, Lex Drewinski oraz Szymon Szymankiewicz.

ŹRÓDŁA

Materiały prasowe

POLECANE WYDARZENIA

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy