Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura [PATRONAT] ALIA Z KONCERTEM W WARSZAWIE

Grafika promująca wydarzenie; źródło: Materiały prasowe

Warszawa, Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99a

Data wydarzenia: 27.01.2020
Opracowanie: Krystian Karolak

Knock Out Productions zaprasza na koncert japońskiej grupy AliA, który odbędzie się w Warszawie.

Koncert, w ramach trasy „AliAliVe2020 Around the World -Re:AliVe-”, odbędzie się 27 stycznia 2020 roku o godz. 20:00. Bilety są w cenie: 165 zł (przedsprzedaż), 180 zł (w dniu koncertu), 240 zł (przedsprzedaż VIP) lub 260 zł (w dniu koncertu VIP). Można je zakupić poprzez stronę internetową Knock Out Productions. Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym Dziennika „Japonia-Online”.

Zespół AliA powstał w 2018 roku i ma na swoim koncie dwa mini albumy. Najnowszy – „Realize”, wytwórnia Slide Sunset wydała 18 września 2019 roku. Kapela, wiele na to wskazuje, w najbliższych latach może stać się główną rockową formacją z Azji. Dlaczego? Ponieważ fenomenalnie łączą wiele stylów w przekonującą całość, a do tego potrafią pisać piosenki wprost eksplodujące radością, pozytywną energią. Potężnie brzmiące i nierzadko epickie. A jeśli ktoś przywiązuje wagę do strojów, japońska grupa na pewno go nie rozczaruje, bo jej członkowie mają ubrania ciekawie zaprojektowane i do tego skrzące się dziesiątkami kolorów, co może wskazywać na inspirację nurtem visual kei.

AliA to j-rock, j-pop, ale także elektronika, nastrojowa, choć zdarza się, że zalatuje klubem z muzyką techno. Japończycy mają dryg do bezkompromisowego mieszania gatunków, a do tego imponują biegłością techniczną i brzmieniem. Wokalistka Ayame śpiewa w ojczystym języku, lecz zupełnie nie przeszkadza to w odbiorze zarażających dobrą energią piosenek. Oprócz wspomnianej Ayame tę wyjątkową dźwiękową mieszankę tworzą jeszcze: skrzypaczka Rina, TKT (klawisze), Seiya (gitara basowa), Eren (gitara) i Bob (perkusja). "Pasujemy do siebie idealnie" – zapewniają Japończycy. 

Źródło: AliA official/YouTube

ŹRÓDŁA

Knock Out Productions

POLECANE WYDARZENIA

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy