Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura [PATRONAT] MUCC Z KONCERTEM W WARSZAWIE

Członkowie zespołu MUCC; źródło: Knock Out Productions

Warszawa, Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99 A

Data wydarzenia: 06.04.2020
Opracowanie: Krystian Karolak

Knock Out Productions zaprasza na koncert j-rockowego zespołu MUCC, który odbędzie się w warszawskim klubie Proxima.

Koncert będzie mieć miejsce 6 kwietnia 2020 roku. Bilety w cenie 130 zł (przedsprzedaż) lub 150 zł (w dniu koncertu) do nabycia poprzez stronę internetową Knock Out Productions. Ostatnią produkcją grupy jest album „Myakuhaku”, który został wydany w 2017 roku (Sony Music Associated Records).

MUCC to jeden z najbardziej znanych japońskich zespołów poza granicami Kraju Kwitnącej Wiśni. Powstała w 1997 roku formacja, początkowo należała do tak zwanego nurtu visual kei, wyróżniającego się wizualnie pstrokatymi strojami, lecz szybko go porzuciła na rzecz normalniejszego wyglądu oraz muzyki pełnej brzmieniowych eksperymentów, co wyróżnia wielu wykonawców z Japonii. 

Tatsurou (Iwakami Tatsurou; śpiew), Miya (Yaguchi Masaaki, gitara), YUKKE (Fukuno Yusuke, gitara basowa) i SATOchi (Takayasu Satoshi, perkusja) w swoich piosenkach nawiązują do hard rocka, metalu, nu-metalu, popu, nowoczesnej elektroniki, industrialu, a nawet bluesa (nierzadko słychać w utworach harmonijkę). 

Jak niemal wszystkich japońskich muzyków cechuje ich doskonały warsztat i brak jakichkolwiek granic dla wyobraźni. Nierzadko karkołomne połączenia stylistyczne w przypadku MUCC sprawdzają się doskonale i są doceniane przez fanów. Kapela miała okazję przekonać się o tym nie tylko w ojczyźnie, lecz również na Wacken Open Air w Niemczech, wielu innych krajach europejskich (w tym również w Polsce) czy podczas trasy koncertowej po USA.

Źródło: MUCC/YouTube

Dziennik „Japonia-Online” objął wydarzenie patronatem medialnym. 

ŹRÓDŁA

Knock Out Productions

POLECANE WYDARZENIA

Wystawy

[PATRONAT] „Niezmiennie Japonia” – wystawa fotografii

Gdańsk, Galeria Sztuki Nowy Warzywniak, ul. Opata Jacka Rybińskiego 25

Nieznane piękno Japonii w CH Osowa

Gdańsk, Centrum Handlowe Osowa, ul. Spacerowa 48

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy