Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura [PATRONAT] ODBUDOWA PRZEMYSŁU RYBOŁÓWCZEGO PO MARCU 2011 ROKU – POKAZ FILMU DOKUMENTALNEGO

Kadr z filmu; źródło: NHK World

Warszawa, Wydział Informacji i Kultury Ambasady Japonii, Al. Ujazdowskie 51 (4. piętro)

Data wydarzenia: 09.03.2020
Opracowanie: Krystian Karolak

Ambasada Japonii w Polsce wraz z NHK World zapraszają na pokaz filmu dokumentalnego o odbudowie przemysłu rybołówczego po wydarzeniach z marca 2011 roku.

Wydarzenie odbędzie się 9 marca br. o godz. 17:30. Uczestnicy będą mogli obejrzeć film poświęcony odbudowie przemysłu rybołówczego w regionie Tōhoku po 7 latach od trzęsienia ziemi i tsunami, które nawiedziły tę okolicę w marcu 2011 roku. Film w japońskiej wersji językowej z napisami angielskimi. Wstęp wolny. Zapisy: info-cul@wr.mofa.go.jp.

Opis filmu: Siedem lat temu, ogromne trzęsienie ziemi nawiedziło region Tōhoku. Przemysł rybołówczy poniósł dotkliwe straty w wyniku tego wydarzenia. Stopienie reaktora w elektrowni atomowej Fukushimie Daiichi spowodowało rozprzestrzenienie się promieniowania radioaktywnego. Ludzie byli z tego powodu zaniepokojeni o bezpieczeństwo owoców morza. Obserwujemy, jak w ciągu tych siedmiu lat miejscowi starają się pokonać rożne przeciwności losu, są wśród nich chociażby rybacy, którzy próbują odzyskać zaufanie klientów oraz biznesmeni robiący wszystko, by rozszerzyć swoją działalność.

ŹRÓDŁA

Strona wydarzenia na Facebooku

POLECANE WYDARZENIA

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy