Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura [PATRONAT] TOKYO 2020 AND JAPAN'S SOFT POWER – WYKŁAD

Prof. Yasushi Watanabe; źródło: Materiały organizatora

Warszawa, Kolegium Europejskie w Natolinie, ul. Nowoursynowska 84 (Auditorium Skłodowska-Curie)

Data wydarzenia: 11.03.2020
Opracowanie: Krystian Karolak

Kolegium Europejskie w Natolinie, Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW oraz Ambasada Japonii w Polsce zaprasza na wykład prof. Yasushiego Watanabe.

WYDARZENIA ODWOŁANE Z POWODU ZAGROŻENIA EPIDEMIOLOGICZNEGO

Wykład zatytułowany „Tokyo 2020 and Japan's Soft Power” odbędzie się 11 marca br. o godz. 16:00 (Kolegium Europejskie w Natolinie) i 12 marca br. o godz. 10:00 (Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW). Spotkania będą prowadzone po angielsku (bez tłumaczenia). Wstęp wolny. W przypadku wydarzenia odbywającego się w Kolegium Europejskim w Natolinie konieczna jest rezerwacja dokonana za pośrednictwem adresu mailowego: communications.pl@coleurope.eu (do 9 marca).

W obliczu fali liberalnego porządku międzynarodowego japońska dyplomacja publiczna, która opiera się wyłącznie na wyjątkowości kulturowej jest nieodpowiednia. Profesor Yasushi Watanabe z Uniwersytetu Keio proponuje nowe zasady dla epoki, w której sfera dyplomatyczna rozwija się: od taktyk negocjacyjnych do ustalania agendy i ustanawiania norm. W tym wykładzie omawia on trajektorię japońskiej dyplomacji publicznej, jej wyzwania i możliwości, ze szczególnym uwzględnieniem igrzysk olimpijskich odbywających się w Tokio w 2020 roku.

Yasushi Watanabe jest profesorem dyplomacji publicznej w Graduate School of Media and Governance, Keio University. Przed dołączeniem do uniwersytetu Keio otrzymał doktorat z antropologii społecznej na Uniwersytecie Harvarda i podjął badania podoktoranckie na uniwersytetach w Cambridge oraz Oksfordzie. Wcześniej był stypendystą Downing College, Universytetu w Cambridge w 2007 roku, profesorem wizytującym w Sciences-Po w 2013 r., japońskim stypendystą w Wilson Center i Visiting Scholars na Uniwersytecie w Pekinie i College of Europe w 2018 r. Jest członkiem panelu doradczego przy Fundacji Japonii, dyrektorem programowym Międzynarodowego Domu Japonii i współprzewodniczącym japońskiej rady doradczej podczas globalnego seminarium w Salzburgu. Jego książki obejmują: współredagowany tom „Soft Power Superpowers: Cultural and National Assets of Japan and United States” (2008) oraz zredagowany „Handbook of Cultural Security” (2018). W 2005 roku otrzymał prestiżowy Medal Akademii Japonii, który jest najwyższą nagrodą krajową przyznawaną naukowcom.

ŹRÓDŁA

Kolegium Europejskie w Natolinie
Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW

POLECANE WYDARZENIA

Festiwale

[PATRONAT] VII Festiwal Studiów Azjatyckich

Cała Polska

Cykl wydarzeń

[PATRONAT] Miesiąc Japoński w Ogrodzie Botanicznym PAN w Powsinie

Warszawa, Ogród Botaniczny PAN w Powsinie, ul. Prawdziwka 2

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy