Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura JAPOŃSKIE INSPIRACJE – WYSTAWA PRAC KATARZYNY SIELSKIEJ

Plakat promujący wystawę; źródło: Materiały organizatora

Grodzisk Mazowiecki, Poczekalnia PKP – Przestrzeń Kulturze Przyjazna, ul. 1 Maja 4

Data wydarzenia: 06.03.2020 - 02.04.2020
Opracowanie: Krystian Karolak

Poczekalnia PKP – Przestrzeń Kulturze Przyjazna zaprasza na wystawę prac Katarzyny Sielskiej.

Wernisaż wystawy mieszkanki Grodziska Mazowieckiego odbędzie się 6 marca br. o godz. 18:00, natomiast prace będzie można oglądać do 2 kwietnia. Wstęp wolny.

Katarzyna Sielska to absolwentka łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie studiowała projektowanie graficzne i grafikę artystyczną na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Jej wystawę można było zobaczyć w Galerii Resursa w Żyrardowie czy Galerii Pod Napięciem w Łodzi. "Japońskie inspiracje" to wystawa prac stworzona w technice linorytu. To co łączy wszystkie prace to fascynacja sztuką japońską. Widać to zwłaszcza w linorytach, które odwołują się bezpośrednio do znanych prac japońskich mistrzów.

Linoryt jest tradycyjną techniką graficzną, zaliczaną do tzw. druku wypukłego (tak samo jak np. drzeworyt). Oznacza to, że odbitka graficzna powstaje dzięki zastosowaniu matrycy, której elementy wypukłe pokrywane są farbą i poprzez silny docisk odbijane na arkuszu papieru lub na innym odpowiednim podkładzie. Fragmenty, które mają pozostać niezadrukowane, zostają wycięte za pomocą odpowiednich dłutek oraz nożyków.

Plakat wydarzenia; źródło: Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki

ŹRÓDŁA

Strona wydarzenia na Facebooku

POLECANE WYDARZENIA

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy