Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura [PATRONAT] IMPRESJE JAPOŃSKIE – WYSTAWA W GDAŃSKU

Grafika promująca wystawę; źródło: Materiały organizatora

Gdańsk, Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne, al. Wojska Polskiego 8/10

Data wydarzenia: 08.09.2020 - 07.11.2020
Opracowanie: Krystian Karolak

Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne i Fundacja Heiwa zapraszają na wystawę „Impresje japońskie”, na które składają się fotografie Jacka M. Kozłowskiego oraz Agnieszki Gutral.

Prace można oglądać od 8 września do 7 listopada br. Wystawa fotograficzna była już prezentowana we wrześniu 2019 roku w Warszawie i w br w Gdańsku. Składają się na nią autorskie fotografie Jacka M. Kozłowskiego oraz Agnieszki Gutral stanowiące subiektywne spojrzenie na Japonię na przestrzeni wielu lat. To odbicie emocji i uczuć związanych z tym krajem, odwiedzanymi miejscami i spotykanymi tam ludźmi. I to tylko niewielki fragment tego, czym autorzy prac pragną podzielić się z odwiedzającymi wystawę. Prezentowane zdjęcia nie są „pocztówkowym” opisem Japonii, a jedynie osobistym oglądem tego kraju i jego mieszkańców. Powstały w latach 2005 – 2019 w różnych miejscach i okolicznościach.

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym dziennika „Japonia-Online”.

Jacek M. Kozłowski – urodzony w Warszawie. Fotografią pasjonuje się od kilkudziesięciu lat. Od 1995 r. odbywa regularne wyprawy do Japonii, udokumentowane tysiącami zdjęć. Obserwuje ludzi, obyczaje, przyrodę, krajobrazy i architekturę. Od kilku lat mieszka w Gdańsku i jest członkiem Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Agnieszka Gutral – gdańszczanka z urodzenia i wyboru, fotografka , miłośniczka kultury i tradycji Japonii, którą pasjonuje się i odwiedza od 16 lat. Polonistka z wykształcenia, joginka z powołania. Spiritus movens Ośrodka Edukacji Prozdrowotnej Fuji-san w Gdańsku.

Plakat wydarzenia; źródło: Materiały organizatora

ŹRÓDŁA

Materiały organizatora

POLECANE WYDARZENIA

Cykl wydarzeń

[PATRONAT] Miesiąc Japoński w Ogrodzie Botanicznym PAN w Powsinie

Warszawa, Ogród Botaniczny PAN w Powsinie, ul. Prawdziwka 2

[PATRONAT] XIV Dni Japońskie w Łodzi

Cała Polska

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy