Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura WARSAW DOC HOT SELECTION – POKAZ FILMU „NASZA MAŁA POLSKA”

Kadr z filmu; źródło: Materiały prasowe

Warszawa, Kino Kultura, Krakowskie Przedmieście 21/23

Data wydarzenia: 16.09.2020
Opracowanie: Krystian Karolak

Mayfly i DOC LAB POLAND zapraszają na pierwszy pokaz z cyklu WARSAW DOC HOT SELECTION, w ramach którego wyświetlony zostanie film Mateja Bobrika zatytułowany „Nasza mała Polska”.

Dokument będzie można obejrzeć 16 września br. o  godz. 19:00. Po projekcji odbędzie się spotkanie z twórcami filmu. Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będą wydawane w kasie Kina Kultura w dniu projekcji od godz. 11:00. Liczba miejsc jest ograniczona. Podczas seansu obowiązują zasady reżimu sanitarnego. 

Opis filmu: Co roku kilkanaścioro młodych Japończyków rozpoczyna studia na Wydziale Polonistyki Tokijskiego Uniwersytetu Studiów Zagranicznych. Jednym z obowiązkowych zadaństudentów drugiego roku jest wystawienie sztuki teatralnej w języku polskim. „Nasza mała Polska” mówi nie tylko o procesie uczenia się języka polskiego, lecz także o tym, jak wyobrażenia o dorosłości zderzają się z rzeczywistością. Film Mateja Bobrika ma słodko-gorzki smak dorastania.

Matej Bobrik – reżyser i scenarzysta ze Słowacji. Urodził się w Pradze w 1982 roku. Ukończył PaństwowąWyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. L. Schillera w Łodzi. Jego studencki film „Tam gdzie słońce się nie spieszy” (2009) miał pokazy m.in. na Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie, DOK Leipzig i Visions du Réel w Nyonie. Jego krótkometrażowy film dokumentalny „Odwiedziny” (2013) miał premierę na Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie i otrzymał nagrodę „Silver Eye” na festiwalu w Jihlavie. Był uczestnikiem kursu dokumentalnego DOK Pro w Wajda Studio. Obecnie mieszka w Warszawie. „Nasza mała Polska” to jego pierwszy pełnometrażowy film dokumentalny.

Koi Studio zostało założone w 2012 roku przez producentkę Agnieszkę Dziedzici operatora Jakuba Burakiewicza. W 2014 zadebiutowaliśmy filmem fabularnym „Małe stłuczki” w reżyserii Oli Gowin i Irka Grzyba, za które Agnieszka Dziedzic została uhonorowana Nagrodą dla Najlepszego Debiutującego Producenta przyznaną przez PISF i KIPĘ. Na nasz kolejny film – „Tarapaty” w reżyserii Marty Karwowskiej poszło ponad 320 tysięcy widzów, czyniąc je najpopularniejszym filmem familijnym w historii polskiego kina po 1989 roku. Pierwsza międzynarodowa koprodukcja Koi Studio „Whatever Happens Next” miała swojąświatową premierę w sekcji konkursowej Berlinale w 2017 roku.Nasze filmy robimy zawsze z myślą o widzach – niezależnie od ich gatunku i metrażu. Jesteśmy otwarci na różne formy – lubimy jeśli każdy kolejny film jest dla nas zupełnie nowym wyzwaniem.Poza filmami produkujemy również teledyski i reklamy, wynajmujemy też sprzęt filmowy.

 

Zwiastun filmu; źródło: MAYFLYpl/YouTube

ŹRÓDŁA

Strona wydarzenia na Facebooku

POLECANE WYDARZENIA

Festiwale

[PATRONAT] VII Festiwal Studiów Azjatyckich

Cała Polska

Cykl wydarzeń

[PATRONAT] Miesiąc Japoński w Ogrodzie Botanicznym PAN w Powsinie

Warszawa, Ogród Botaniczny PAN w Powsinie, ul. Prawdziwka 2

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy