Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura NIEZNANE PIĘKNO JAPONII W CH OSOWA

Plakat promujący wydarzenie; źródło: Materiały organizatora

Gdańsk, Centrum Handlowe Osowa, ul. Spacerowa 48

Data wydarzenia: 01.02.2021 - 11.04.2021
Opracowanie: Krystian Karolak

Centrum Handlowe Osowa w Gdańsku zaprasza do obejrzenia wystawy fotografii Agnieszki Kmieciak i Jacka M. Kozłowskiego pod tytułem „Impresje japońskie”.

W ramach wystawy „Impresje japońskie” przedstawione zostaną zdjęcia Agnieszki Kmieciak i Jacka M. Kozłowskiego pochodzących z podróży do Kraju Kwitnącej Wiśni i zostały zrobione w latach 2005 – 2019. Ekspozycja prac jest zapisem licznych podróży do tego kraju. „Impresje japońskie” jest bowiem intymną opowieścią o japońskiej kulturze i krajobrazach. Wystawa zabiera odbiorców w daleką podróż po wschodnich wybrzeżach Azji śladem pary miłośników podróży. Ponadto, jest to również cześć większego projektu pod tytułem „Tryptyk japoński”. Po raz pierwszy została zaprezentowana we wrześniu 2019 roku w Galerii Przy Kozach, Służewskiego Domu Kultury w Warszawie. Odwiedził ją Ambasador Japonii oraz wielu gości ze świata kultury. Następnie w styczniu i lutym 2020 r. była prezentowana w Galerii Sztuki Nowy Warzywniak w Oliwskim Ratuszu Kultury w Gdańsku oraz od września do grudnia 2020 r. gościła w Galerii Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego. Obecna, czwarta odsłona tej wystawy będzie pokazywana w CH Osowa. Wystawa dostępna będzie do 11 kwietnia 2021 roku dla wszystkich odwiedzających Centrum Handlowe Osowa, w godzinach otwarcia galerii.

Wstęp na ekspozycję jest wolny.

Tak sami autorzy opisują swoje doświadczenia podróżnicze związane z Japonią:

Mimo upływających lat i wielu podróży, jakie udało nam się odbyć, Japonia nadal zachwyca nas i zadziwia. Za każdym razem, gdy stamtąd wyjeżdżamy wiemy, że niebawem do niej powrócimy.  Nawet odwiedzając po raz kolejny te same miejsca odkrywamy coś, czego wcześniej nie dostrzegliśmy albo zapamiętaliśmy zupełnie inaczej. Zadajemy sobie wtedy pytanie, czy to miejsce jest inne, czy też nasze postrzeganie się zmieniło. I tak powrót, za każdym razem, jest inny.

Kioto, Agnieszka Kmieciak; źródło: Materiały organizatora

Miyajima, Jacek M. Kozłowski; źródło: Materiały organizatora

Agnieszka Kmieciak – gdańszczanka z urodzenia i wyboru, miłośniczka fotografii oraz kultury
i tradycji Japonii, którą pasjonuje się i odwiedza od 2005 r. Polonistka z wykształcenia, joginka 
z powołania. Spiritus movens Fuji-san Ośrodka Edukacji Prozdrowotnej w Gdańsku.

Jacek M. Kozłowski – urodzony w Warszawie. Fotografią pasjonuje się od kilkudziesięciu lat. Od 1995 r. odbywa regularne wyprawy do Japonii, udokumentowane tysiącami zdjęć. Obserwuje ludzi, obyczaje, przyrodę, krajobrazy i architekturę. Jest członkiem Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego.

ŹRÓDŁA

Materiały prasowe

POLECANE WYDARZENIA

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy