Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura [PATRONAT] KONCERT ICHIKO AOBY W RAMACH INLANDIMENSIONS INTERNATIONAL ARTS FESTIVAL

Grafika promująca koncert; źródło: materiały organizatora

Warszawa, Praga Centrum, ul. Szwedzka 2/4

Data wydarzenia: 19.10.2021
Opracowanie: Krystian Karolak

Follow The Step i organizatorzy tegorocznego InlanDimensions International Arts Festival zapraszają na koncert Ichiko Aoby, który odbędzie się 19 października br.

Koncert odbędzie się w klubie Pradze Centrum o godz. 19:00. Bilety dostępne są już w sprzedaży: bit.ly/ichikoaobaWwa. Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym „Japonii-Online”. Ponadto, do 19 października trwa również InlanDimensions International Art Festival, o którym już informowaliśmy (więcej na jego temat możecie znaleźć także na stronie organizatora oraz na platformie VOD). 

Ichiko Aoba to japońska piosenkarka folkowa i autorka tekstów. Urodziła się w Urayasu w prefekturze Chiba, a wychowała w prefekturze Kioto w Japonii. Wydaje muzykę we własnej wytwórni, hermine. Jej głównym instrumentem jest gitara, która stanowi podstawę większości kompozycji. Artystka gra jednak również na pianinie, klarnecie, akordeonie i flecie. Aoba znana jest z akustycznego brzmienia i pisania piosenek inspirowanych marzeniami sennymi.

Po stworzeniu własnej wytwórni, hermine, w zeszłym roku z okazji dziesiątej rocznicy działalności muzycznej wydała najbardziej złożone i satysfakcjonujące dzieło w swojej karierze, album Windswept Adan z 2020 roku.

Choć odbiorcy na Zachodzie dopiero dowiadują się o jej istnieniu, osiągnięcia Aoby są niepodważalne. Współtworzyła na przykład ścieżkę dźwiękową do gry The Legend of Zelda: Link's Awakening, została nazwana inspiracją przez Owena Palletta („Żaden muzyk nie zaskoczył mnie tak, jak Ichiko Aoba”) i współpracowała z takimi artystami jak Haruomi Hosono, Cornelius (który poznał ją zaledwie dwa lata po tym, jak po raz pierwszy wzięła gitarę do ręki i był pod ogromnym wrażeniem), Ryūichi Sakamoto, a ostatnio Mac DeMarco. 

Ichiko Aoba – Porcelain; źródło: Ichiko Aoba/YouTube

ŹRÓDŁA

Strona wydarzenia na Facebooku

POLECANE WYDARZENIA

Wystawy

Wystawa „Kimono – forma, wzór, rzecz do noszenia”

Toruń, Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą, Rynek Staromiejski 35

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy