Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura FESTIWAL FRYZUR... SAMURAJSKICH!

źródło: Trendy Hair Fashion Polska na Facebooku

Kraków. Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, ul. M.Konopnickiej 26

Data wydarzenia: 04.10.2015
Opracowanie: Beata Pytlarz

Zapowiedzi takiej imprezy jeszcze na naszych elektronicznych łamach nie było. W pierwszą niedzielę października odbędzie się gala finałowa konkursu dla stylistów włosów Hair Revolution, którego hasłem i zarazem motywem przewodnim jest „samurai code”. Jesteśmy bardzo ciekawi samurajskich inspiracji i z przyjemnością obejmujemy wydarzenie patronatem medialnym!

Informacja organizatora:  

Trendy samurai

HAIR REVOLUTION 2015 to kolejna edycja konkursu dla stylistów włosów współpracujących z największą w Polsce siecią salonów fryzjerskich TRENDY HAIR FASHION oraz MC HAIR. Nagrodą główną w tej rywalizacji jest niezmiennie udział w międzynarodowym konkursie UNITED DANKS CONTEST w Japonii, a organizator pokrywa koszty przelotu zwycięskiego teamu: fryzjera i jego modelki.

Konkurs UNITED DANKS CONTEST jest jednym z największych tego typu wydarzeń w branży fryzjerskiej, w ramach którego pobito Rekord Guinnessa, jeśli chodzi o ilość równocześnie pracujących fryzjerów – 1200 stylistów ze swoimi modelkami oraz rozentuzjazmowaną, kilkutysięczną publicznością wokół. Warto podkreślić, że dotychczasowi laureaci HAIR REVOLUTION niejednokrotnie wracali z trofeum z tego zagranicznego przedsięwzięcia, a zwycięską passę w Japonii rozpoczęła Dyrektor Kreatywna TRENDY HAIR FASHION Anna Kulec-Karampotis, która w tym roku po raz kolejny zaproszona została do grona jury tego prestiżowego konkursu.

Głównym kryterium oceny w HAIR REVOLUTION jest oryginalna praca fryzjera wykonana w oparciu o najnowsze trendy w modzie fryzjerskiej i przy użyciu wyłącznie profesjonalnych produktów firmy Schwarzkopf Professional oraz Indola. Ważne jest także uwzględnienie hasła przewodniego, które tym razem brzmi: „SAMURAI CODE”.

Od ostrych cięć po długie sploty, upięcia i zdobnicze wykończenia. Samurajski look przywodzi na myśl japońskich wojowników, z których wizerunkiem przyjdzie się zmierzyć stylistom fryzur biorącym udział w tegorocznym konkursie HAIR REVOLUTION. Nietypowe upięcia i węzły, minimalistyczne koki, wygolone włosy na skroniach lub wręcz przeciwnie – luźno rozpuszczone, gładkie i równo ścięte w kontrze do puszystych i wystrzępionych. Męski pierwiastek złagodzi koloryzacja, np. w pastelowych odcieniach oraz graficzny makijaż w stylu DKNY lub Paco Rabbane. Takie zestawienie idealnie odzwierciedla klimat Dalekiego Wschodu, który równie chętnie prezentują na swoich wybiegach światowi projektanci mody. Czas przełożyć te trendy na inspirujące i piękne fryzjerstwo!

Uroczysta gala finałowa HAIR REVOLUTION odbędzie się 4.10.2015 r. w nowoczesnej przestrzeni Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” w Krakowie. Wydarzenie połączone będzie z pokazem fryzjerskiego show THF oraz wystawą prac finalistów. Jury w profesjonalnym składzie oceniać będzie spójny efekt, estetykę wykonania i dopracowanie wszystkich szczegółów. Światowe fryzjerstwo lubi stylistów z wyobraźnią – na takie zgłoszenia czekamy!

Jury konkursu Hair Revolution 2015 samurai code:

Naoki Yoshihara – ceniony mistrz fryzjerski i genialny biznesmen z Japonii, twórca potężnego koncernu fryzjerskiego Arte Japan, zaprzyjaźniony z Trendy Hair Fashion, regularnie wspiera konkurs organizowany przez markę*.

Elżbieta Jeznach – przedsiębiorczyni, pomysłodawczyni, wydawca i redaktor naczelna magazynu Businesswoman & life. Założycielka klubu Businesswoman Club, zrzeszającego właścicielki firm z całej Polski. Pomysłodawca kalendarza gwiazd na rzecz Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?”. Organizatorka konkursu Businesswoman Roku, gal Businesswoman Club oraz kongresu Polish Businesswoman Congress.

Monika Gąsiorek-Mosiołek – dziennikarka, stylistka, specjalistka do spraw wizerunku. Od kilku lat Redaktor Prowadząca Dział Moda, Zdrowie i Uroda w magazynie Lounge. Prowadziła PR modowy projektantów, Galerii Handlowych oraz marek odzieżowych. Współpracowała m.in. z Fashion Magazine, NIVEA, Galerią Kazimierz, telewizją TVN i TVP.

Łukasz Radzięta – fotograf i właściciel największego studio fotograficznego w Polsce: F4 Studio, w którym marka THF realizuje większość swoich sesji. Łukasz pracuje przy produkcjach popularnych marek kosmetycznych, odzieżowych i samochodowych.

Iwona Radwan-Sado – reżyserka pokazów mody, choreografka, stylistka. Dyrektor artystyczna konkursu Elite Model Look Polska, z którym związana jest od początku istnienia. Choreografka w TVP 1 oraz dziennikarka w Radio RMI FM. Kobieta wielozadaniowa!

Joanna Hawrot – projektuje od 2008 roku. Działała w artystycznej, krakowskiej bohemie, zanurzona w jej gustach z upodobaniem do retro, klimatów gotyckich i surrealizmu. W każdej kolekcji Joanny powraca fascynacja kimonem i japońskim spojrzeniem na modę.

Ryszard Droździak – od 10 lat Redaktor Naczelny magazynu „Hair Trendy” oraz wydawca jednego z pierwszych magazynów fryzjerskich w Polsce „La Coiffure de Paris”. Mistrz fryzjerstwa, szkoleniowiec, juror prestiżowych konkursów fryzjerskich. Prezenter fryzur na pokazach show, współpracuje ze stacjami telewizyjnymi. Projektant i wykonawca fryzur modelek do pokazów mody i sesji zdjęciowych. 

____________________________________
* wszystkie zdjęcia pochodzą z  materiałów prasowych

ŹRÓDŁA

materiały prasowe

POLECANE WYDARZENIA

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy