Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

BONDEN-SAI

atravelinfos.com

17 stycznia 2021

Jest to święto, odbywające się w połowie stycznia w Akita. Jak większość świąt, mających miejsce w tym czasie, jest związane z początkiem roku, jednakże to konkretne wydarzenie różni się znacząco swoją formą od poprzednio omówionych festiwali styczniowych: jest to bowiem wyścig.

Pokazane na zdjęciu, osiągające cztery metry wysokości bonden są częścią wspomnianego wyścigu. Każdy z nich ma swoją grupę, czy to dzieci, czy miszkańców miasta, czy pracowników konkretnych firm, których zadaniem jest zanieść bonden na z góry ustalone miejsce. Każdy chce być pierwszy, więc w praktyce zarówno uczestnicy, jak i - co zdarza się dość często - widzowie biorą udział w przepychankach. Dlaczego?

Może dzieje się tak ze względu na chęć wygranej, bycia pierwszym na "mecie" i dzięki temu zyskania błogosławieństwa lokalnego bóstwa przed wszystkimi innymi, może dodatkowo działa tu wiara, że modlitwy, wypisane na bondenach będą miał największą moc właśnie w zwycięskiej grupie, a może to chęć pzypodobania się bóstwu świątyni Miyoshi, który jest w końcu patronem siły - interpretacji jest wiele, jednakże niezmiennym pozostaje, że Bonden-sai jest świętem, które z pewnością warto zobaczyć.

ŹRÓDŁA

JNTO
House of Japan
atravelinfos.com

NAJBLIŻSZE ŚWIĘTA

Setsubun (節分)

Yokote Kamakura

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy