Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura KONIEC EMERYTURY HAYAO MIYAZAKIEGO?

FilmPulse.net

08.01.2014 | 11:39
Opracowanie: Bartłomiej Szymanek

Jak się okazuje „oficjalna” emerytura wielkiemu artyście najwyraźniej nie służy, bo po raz kolejny zdecydował się na jej odwołanie.

Jeszcze nie tak dawno (zobacz tutaj), bo zaledwie cztery miesiące temu, przekazaliśmy niezadowalającą informację, że wielki mistrz Studia Ghibli zdecydował się przejść na emeryturę. Wiadomość niewątpliwie zasmuciła miłośników jego fenomenalnych filmów. Jednak już dwa miesiące później (zobacz tutaj) nadeszła dobra nowina, o tym, że Miyazaki pracuje nad nową mangą, która ma szanse zostać przełożona na język animacji.

Tymczasem, w audycji radiowej 31 grudnia, Miyazaki, jak się zdaje już po raz siódmy, odwołał swoją decyzję o emeryturze. Wielu znajomych i współpracowników wcale nie zaskoczył swoją deklaracją, za każdym razem, gdy wspominał o rezygnacji z pracy, podchodzono do tego z pewną dozą sceptycyzmu. Pierwszy raz bardzo niespodziewanie poinformował o swoim możliwym odejściu po sukcesie filmu „Laputa – podniebny zamek” (1986), kolejny raz w 1992 roku po pracy nad „Szkarłatnym pilotem”, trzeci raz, pięć lat później, po premierze „Księżniczki Mononoke”, czwarty po hollywoodzkim sukcesie animacji „Spirited Away – w krainie bogów” (2001), trzy lata później przy pracy nad „Ruchomym zamkiem Hauru”, kolejno w 2008 r. po animacji „Ponyo” oraz nie tak dawno, reżyser zasugerował, że film „The Wind Rises” będzie jego ostatnim. Łącznie reżyser „przechodził” na emeryturę siedmiokrotnie, choć niektórzy doliczyli się jeszcze trzech dodatkowych prób.

Najwyraźniej reżysera nie mają zamiaru opuszczać pomysły. I dobrze! Bo nie możemy doczekać się kolejnego magicznego filmu.

Wystarczy przypomnieć sobie najwspanialsze sceny z filmu "Mój sąsiad Totoro" i posłuchać genialnej muzyki Jo'go Hisaishiego, by uśmiadomić sobie, że współpraca reżysera ze Studiem Ghibli oraz kompozytorem powinna trwać.

Źródło: YouTube

Źródło: YouTube

Miyazaki Wallpaper, Amazing wallpaper of some Ghibli Characters

Bohaterowie filmów Miyazakiego. Źródło: Stuffpoint.com

ŹRÓDŁA

Kawaiikakkoiissugoi.com
blog.livedoor.jp

TAGI:

ciekawostka   film  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy