Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Muzyka BABYMETAL - METAL W WERSJI KAWAII

beetmag.com

04.03.2014 | 20:57
Opracowanie: Katarzyna Zdziarska

Pierwsza pełna płyta mrocznych słodkości już do nabycia!

Zespół ten jest powiązany z utworzoną przez agencje talentów Amuse - Sakura Gakuin - grupą idolek w wieku od 13 do 15 lat. W skład wchodzą 3 dziewczyny - najstarsza Suzuka Nakamoto (16), Moa Kikuchi (14) i Yui Mizono (14). Żadna z nich przed założeniem zespołu nie miała bladego pojęcia o gatunku muzyki metalowej - jak przyznały w wywiadzie dla razor.tv. 

Słowo "baby" (dziecko) w nazwie zespołu zastosowano, aby podkreślić, że jest to nowo powstały gatunek muzyki. Jak dotąd nikt nie próbował połączyć ciężkich brzmień ze słodkimi idolkami. 

Płyta dostępna jest od 26.02.2014 r. w normalnych i limitowanych edycjach. Zwykła edycja składa się z 13 utworów, w tym również te które fani mogli usłyszeć już wcześniej (m.in. "Doki Doki Morning" i "Megitsune") i kosztuje około 63 zł*. Limitowana wersja zawiera 2 płyty, druga płyta to 10 dodatkowych pozycji, a w tym: teledyski i kulisy ich powstania i nagrania z koncertów. Rozszerzona edycja kosztuje około 118 zł*.

O wyjątkowości tego zespołu świadczy także fakt, że jego członkinie będą najmłodszymi artystkami jakie wystąpiły na prestiżowej scenie Nippon Budokan w Tokio. Występy odbyły się 1. i 2. marca 2014 r.

Poniżej można obejrzeć zapowiedź występu na scenie Nippon Budokan:

Źródło: Youtube.com

*Przeliczenie na podstawie tabeli średniego kursu walut NBP z dnia 03.03.2014r.

 

 

ŹRÓDŁA

Rocket News
Blabbermouth
Amazon

TAGI:

kawaii   muzyka  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy