Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Polityka CHINY ZWRACAJĄ UWAGĘ NA ROSNĄCY NACJONALIZM W JAPONII

The Atlantic

04.05.2013 | 17:08

Państwo Środka ostrzega Stany Zjednoczone, aby zwróciły uwagę na szerzące się wśród Japończyków poglądy nacjonalistyczne i rosnące tendencje powrotu do militaryzmu.

Chiński ambasador kieruje swoje słowa zarówno do Stanów Zjednoczonych, jak i innych krajów, które popierają Japonię w konflikcie o wyspy Senkaku (chin. Diaoyu). W ostatnich tygodniach sytuacja się zaostrzała ze względu na japońskie łodzie z aktywistami, które wpływały na sporny teren oraz szczególnie delikatną sprawę, związaną z wizytą japońskich parlamentarzystów w Świątyni Yasukuni, która w Chinach i Korei jest symbolem przeszłego militaryzmu Japonii oraz miejscem upamiętniającym zbrodniarzy wojennych.

Jaki rodzaj wiadomości jest wysyłany do międzynarodowej społeczności?” – pyta chiński ambasador w Waszyngtonie, Cui Tiankai.
Twierdzi on, że społeczeństwo z różnych krajów już dawno zorientowało się na czym polegają działania japońskich polityków i Stany Zjednoczone powinny sprzeciwić się ich poczynaniom.
Jego zdaniem „oczywistym jest”, że to właśnie Japonia prowokuje, a nie Chiny. Sytuację, w której Stany Zjednoczone wspierają Japonię w konflikcie o wyspy, porównuje do wznoszenia kamieni, które, ma nadzieje, że nie spadną z powrotem.
Stany Zjednoczone jednak zaprzeczają popieraniu Japonii w sprawie Senanku.

ŹRÓDŁA

Breaking News
Economy Watch

TAGI:

stosunki międzynarodowe   Chiny  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy