Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Sport ROŚNIE RYWAL DLA BOLTA?

Onet.pl (Rie Ishii)

06.05.2013 | 17:26

Jamajczyk może mieć w najbliższym czasie godnego siebie rywala w osobie Yoshihide Kiryu.

Młody Japończyk (niższy od Bolta o 21 cm.) zamierza już w tym roku, przemierzyć dystans 100 metrów w czasie krótszym niż 10 sekund. Ogromne możliwości zaprezentował on już w ubiegłym tygodniu, wyrównując dotychczasowy rekord świata juniorów na tym sprinterskim dystansie. Osiągnął on wówczas czas 10,01 sekundy.

Nieco gorzej poszło mu podczas niedzielnego mityngu w Tokio, gdzie był „zaledwie” trzeci z czasem 10,40. Nie przeszkodziło mu to jednak ogłosić, swój ambitny plan:

Sezon dopiero się rozpoczął. Zamierzam więcej trenować, by w drugiej części sezonu pobiec poniżej dziesięciu sekund

Aby osiągnąć wynik najlepszego sprintera w historii, Kiryu musi się jednak jeszcze wiele nauczyć, z czego zdaje sobie sprawę:

Nigdy jeszcze nie startowałem z zagranicznymi rywalami. Po 70 metrach zacząłem się rozglądać, gdzie są inni, i straciłem koncentrację. To jest element, nad którym muszę popracować

17-latek jest już bardzo bliski osiągnięcia wyniku, dającego mu rekord Azji, który wynosi (od 1999 roku) 9,99 sekundy. Jeszcze mniejsza różnica jest między nim a rekordzistą Japonii Kojim Ito, gdyż jest to zaledwie jedna setna sekundy.

ŹRÓDŁA

Eurosport
The Star Online
New Straits Times

TAGI:

sport  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy