ISSN 2450-3193

O kraju POLSCY KARATECY POWRÓCILI Z JAPONII

Flickr (ser...)

06.05.2013 | 17:51

W IV Otwartym Światowym Turnieju Point i Knock-Out Karate-do udział wzięło dwóch Polaków: Jacek Mazurkiewicz i Dominik Rzepka, trenowani przez Rafała Majdę.

Na japoński turniej sportowców z Polski zaprosił Katsuaki Sato były mistrz świata – z roku 1975 - IKO Kyokushinkai. Turniej odbył się 28.04 w Tokio, w formule „Open”, czyli bez podziału na kategorie wagowe.

W zawodach uczestniczyło blisko 50 zawodników z 17 krajów. Zwycięzca został tegoroczny mistrz świata rodem z Japonii, Youya Nagata, który w finałowym pojedynku wygrał ze swoim rodakiem Noriaki Sato.

Polacy odpadli w ćwierćfinałach, mierząc się z zawodnikami z najwyższej półki. Mazurkiewicz po pokonaniu Chuluun Choijil z Mongolii, przegrał z wicemistrzem świata z roku 2010, Brazylijczykiem Enrico Magalhaes. Jeszcze trudniejszego rywala miał drugi z Polaków Dominik Rzepka, który uległ (przez wskazanie) zwycięzcy całego turnieju.