Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Muzyka L'ARC~EN~CIEL PO RAZ DRUGI W TYM ROKU NA STADIONIE NARODOWYM

Źródło: JpopAsia

17.04.2014 | 07:34
Opracowanie: Katarzyna Gudyka

W związku z planowanym zamknięciem obiektu w celu renowacji już od końca 2013 roku popularne zespoły ustawiają się „w kolejce” aby wraz z fanami żegnać się ze stadionem w jego dotychczasowej formie.

Kokuritsu, Narodowy Stadion Olimpijski, w ramach przygotowań do Igrzysk w 2020 roku w drugiej połowie 2014 roku zostanie zamknięty w celu dokonania jego renowacji. Jako, że jest to popularne miejsce do odbywania hucznych koncertów, muzycy nie szczędzą okazji do urządzania koncertów jako „ostatni artyści na Kokuritsu”. Wpierw koncert o takim charakterze miał idol group Arashi wraz z ostatnim z serii pięciu występów na tym stadionie „Ara-fes 2013”. Kolejne koncerty należały do L'Arc~en~Ciel i AKB48. Oba odbyły się w marcu.

Koncert L'Arc~en~Ciel, który miał miejsce 21 i 22 marca, szczególnie odbił się echem ze względu na niemal ekspresowe wyczerpanie się nakładu biletów tuż po wypuszczeniu ich do sprzedaży oraz dostępność koncertu – można było go obejrzeć poza stadionem w kinach w Japonii, Hong Kongu, na Tajwanie, w Meksyku, Stanach Zjednoczonych (10 miast, m.in. Los Angeles, Chicago, Nowy York) i Europie (Wielka Brytania, Niemcy, Francja). Był to drugi koncert zespołu na tym stadionie od czasu finału obchodów swojego 20-lecia w 2012 roku. Jego liczba uczestników została w tym roku przebita o 50 tysięcy osób i wyniosła 160 tysięcy, co jest dokładną dwukrotnością wszystkich dostępnych miejsc w obrębie obiektu.

L'Arc~en~Ciel promujący tegoroczny 2-dniowy koncert. Źródło: Oricon

Natomiast w przyszłym miesiącu, 28 i 29 maja, zorganizowany zostanie na Kokuritsu oficjalny dwudniowy festiwal „pożegnalny”, którego dwa segmenty „Yell for Japan” i „Japan to the world” poświęcone zostaną specjalnym gościom ze świata muzyki (pierwszego dnia) i wyjątkowym japońskim artystom, którzy uzyskali międzynarodowy rozgłos (dnia następnego). Na drugi dzień festiwalu zaproszeni zostali właśnie L'Arc~en~Ciel, jak również Perfume, SEKAI NO OWARI i MAN WITH A MISSION. Pełną listę artystów można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia JAPAN NIGHT.

L'Arc~en~Ciel podczas koncertu w 2012 roku. Źródło: Oricon

ŹRÓDŁA

Oricon
Livedoor
Sanspo
L'Arc~en~Ciel - strona główna

TAGI:

wydarzenia   koncert   sport   muzyka   celebryci  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy