Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Technika EKSCENTRYCZNY WYNALAZCA DR NAKAMATS WALCZY Z RAKIEM

Tofugu

29.06.2014 | 20:50
Opracowanie: Katarzyna Zdziarska

Yoshirō Nakamatsu, 86-letni naukowiec, znany jako Nikola Tesla naszych czasów, ogłosił podczas konferencji prasowej, że walczy z zaawansowanym rakiem.

Diagnozę postawiono w grudniu ubiegłego roku. Lekarze przewidują, że nie przeżyje dłużej niż do końca 2015 r. Sam wynalazca jest w szoku:

"Życie osoby, która opublikowała badania dowodzące, że dzięki dbaniu o zdrowie można dożyć wieku 144 lat, wkrótce się skończy. Byłem w szoku."

Nakamatsu przyznaje, że choroba ta będzie trudna do pokonania, ale nie załamuje się i postanawia znaleźć sposób na walkę z rakiem. Ma zamiar skonstruować medycznego robota, który pomoże w leczeniu trudnych przypadłości. 

"Pomyślałem, że moja nowa inwencja (nad którą będę pracował) będzie przydatna dla przyszłych pokoleń."

Jak dotąd Nakamatsu był bardzo płodnym naukowcem, bo stworzył już ponad 3 tysiące wynalazków. Wśród nich możemy znaleźć Yummy Nutri Brain Food, jedzenie, które odnowi nasze ciało i sprawi, że dożyjemy 144 lat. Jest to połączenie suszonych krewetek, wodorostów, sera, jogurtu, węgorza, jajek, bekonu i kurzych żołądków jak i innych, równie odżywczych składników zawierających witaminy wspomagające pracę mózgu.

Poza tym dochodzą przeźroczyste meble, które zaoszczędzą 30% energii elektrycznej, stanik powiększający piersi czy sprej zwiększający doznania erotyczne - to kolejne z paru tysięcy pomysłowych przedsięwzięć.

W 2005 r. został nagrodzony Ig Noblem, (antynoblem przyznawanym za humorystyczne wynalazki), za innowacyjny projekt badawczy, w którym doktor przez 40 lat fotografował każdy posiłek z załączoną analizą krwi.

Źródło: Youtube

O twórczym doktorze powstał również film dokumentalny pt. "The Inventions of Dr. Nakamats", poniżej zamieszczamy trailer:

Źródło: Youtube

ŹRÓDŁA

Japan Times
Przegląd Tygodnik

TAGI:

ciekawostka  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy