Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Muzyka ARASHI PO SWOIM PIERWSZYM WYSTĘPIE W STANACH ZJEDNOCZONYCH

http://arashi-daisuki.x0.com

24.09.2014 | 20:32
Opracowanie: Katarzyna Gudyka

Zespół bardzo hucznie świętuje swoje 15-lecie. Postanowił w związku z tym dać swój pierwszy koncert na Zachodzie. Rzecz miała miejsce w miejscowości Ko Olina na Hawajach.

Na koncert ARASHI BLAST IN HAWAII zespół przygotowywał się przez 5 lat, gdyż początkowo zakładano, że odbędzie się on na 10-lecie. Niestety nie udało się zorganizować eventu na tamten czas, jednakże zaowocowało to starannym przygotowaniem największego jak do tej pory hawajskiego wydarzenia muzycznego.

Oba koncerty, które odbyły się 19 i 20 września, określane są mianem wyjątkowo spektakularnych, gdyż jeszcze nigdy na Hawajach nie odbyła się tak dochodowa impreza muzyczna. Na zorganizowanie występu zespołu wydano osiem milionów dolarów (prawie 26 milionów złotych*), a na samej turystyce związanej z wydarzeniem władze stanu zarobiły ponad 25 milionów (81 milionów złotych). Przygotowania poczynione na miejscu trwały pięć lat i kosztowały rząd Hawajów około pół miliona dolarów (milion 600 tysięcy złotych). Między Honolulu i Ko Olina przewieziono fanów 167 autobusami, natomiast całkowita liczba widowni wyniosła każdego dnia po ponad 15 tysięcy osób. W Japonii prowadzona była audycja na żywo, którą obejrzało ponad 100 tysięcy osób.

Jak komentuje organizator koncertów, Tom Moffatt, jeszcze nigdy żaden występ nie odbył się z takim rozmachem. Przy ruchomej scenie o szerokości 85 metrów oraz wykorzystaniu ponad 50 kamer i 13 bilbordów stwierdził, że jest to zdecydowany rekord zarówno pod względem ilościowym, jak i widowiskowym, a zajmował się już organizacją koncertów takich artystów jak The Rolling Stones czy Elvis Presley.

Jubileuszowy koncert zespołu był jednocześnie pierwszym ich koncertem na terenie Stanów Zjednoczonych. Mimo iż dużą część widowni stanowili przyjezdni japońscy fani, to przyjazd zespołu cieszył się niemałym zainteresowaniem miejscowej ludności. Władze stanu są wdzięczne zespołowi za tak gwałtowne rozruszanie lokalnej gospodarki i deklarują, iż Hawaje stoją otworem na przyjmowanie kolejnych wielkich wykonawców z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Odległy widok na gotową scenę. Źródło: AramaJapan

Arashi zjawili się na koncercie na pokładzie helikoptera. Źródło: Facebook

Materiał telewizyjny z hawajskiego serwisu informacyjnego. Źródło Youtube: KHON2 News

*Przeliczone na podstawie średniego kursu NBP z dn. 23.09.2014r.

ŹRÓDŁA

KHON2
Arama Japan

TAGI:

wydarzenia   koncert   USA   muzyka   celebryci   popkultura  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy