Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

O kraju ŚLUB KSIĘŻNICZKI NORIKO

royalista.com

04.10.2014 | 07:43
Opracowanie: Olga Yoshida-Mądrowska

Agencja Dworu Cesarskiego podała 2 października, informację o ślubie księżniczki Noriko.

Księżniczka Noriko jest drugą córką księżnej Hisako i księcia Takamando - Norihito, który jest z kolei kuzynem obecnego cesarza Akihito. Zaręczyny księżniczki zostały ogłoszone 27 lutego tego roku. Wybrankiem 25-letniej Noriko jest Kunimaro Senge, 41-letni syn i spadkobierca głównego kapłana chramu Izumo Taisha.

Agencja podała, że uroczyste zaślubiny odbędą się w niedzielę 5 października w chramie rodziny Senge, którym opiekują się od pokoleń.

Księżniczka odbyła zwyczajową audiencję przed cesarzem i cesarzową. Zbowiązana jest do opuszczenia dworu wraz ze wszystkimi ceremoniami, jakie przynależą każdej kobiecie z rodziny cesarskiej wydawanej za mąż. Otrzyma również odpowiedni posag, którego wysokość jest obecnie głównym tematem zajmującym agencję. Noriko wzięła udział w pierwszej ceremonii, w której pokłoniła się bogini Amaterasu w chramie znajdującym się na terenie Pałacu Cesarskiego w Tokio. Było to symboliczne podziękowanie i pożegnanie z bóstwami przodków. Agencja udostępniła zdjęcia i krótki reportaż z ceremonii. Księżniczka ubrana była w czerwone kimono, z włosami ułożonymi w tradycyjną fryzurę osuberakashi. Jak podaje agencja, była skromna i spokojna, poruszała się z wdziękiem i elegancją.

Relacja z pierwszej ceremonii. Źródło: YouTube

Członkowie rodu cesarskiego w Japonii nie używają nazwisk. Wychodząc za mąż, księżniczka przyjmie nazwisko męża i stanie się Noriko Senge.

ŹRÓDŁA

Yahoo.co.jp
Japantimes.co.jp
Msn.com

TAGI:

cesarz   kimono  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy