Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

O kraju TANIEC W NOCY W KOŃCU STANIE SIĘ LEGALNY?

Japan Travel Advisor

27.10.2014 | 08:21
Opracowanie: Julian Marcinów

Japoński rząd zatwierdził reformę, która ma umożliwić miłośnikom nocnego życia legalne tańce w późnych godzinach nocnych.

24 października japoński rząd zatwierdził reformę, która znosi obowiązujący od 66 lat zakaz tańca w lokalach z wyłączeniem tych miejsc, które otrzymały specjalne zezwolenie na tańce do północy. Prawo to wprowadzono w 1948 roku, kiedy władze starały się przeciwstawić działaniu klubów tanecznych, które de facto służyły jako miejsca spotkań prostytutek z klientami. Od czterech lat japońska policja prowadzi kampanię, w ramach której stara się zwracać szczególną uwagę na łamanie tego przepisu, by zapobiec zamieszkom podobnym do tych, które wybuchły w jednym z osakijskich klubów cztery lata temu.

Głównym argumentem zwolenników zniesienia tego ograniczenia było otwarcie się przed igrzyskami olimpijskimi w 2020 roku na przyzwyczajonych do tańca w późnych godzinach turystów oraz to, że przepis ten od dawna w wielu dzielnicach życia nocnego jest prawem martwym, o czym świadczy ilość popularnych klubów tanecznych w japońskich miastach. Poza zniesieniem ograniczeń dotyczących tańca, zmiana ma obejmować również oświetlenie klubów. Od obsługi wymagać się będzie zapewnienia światła o natężeniu przynajmniej 10 luksów, które ma przeciwdziałać agresji wśród gości. By wejść w życie, nowe prawo musi zostać jeszcze zatwierdzone przez japoński parlament. Przewiduje się, że dzięki poparciu ze strony wielu kluczowych członków dominującej Partii Liberalno-Demokratycznej, wynik głosowania będzie pozytywny.

ŹRÓDŁA

Japan Today
Daily Telegraph

TAGI:

prawo   rozrywka  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy